رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

شرایط قبل از انقلاب کشور را برای نسل جوان تبیین کنیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: باید شرایط قبل از انقلاب کشور را برای نسل جوان تبیین کنیم تا ببینند کشور در چه شرایطی بوده و امروز به چه جایگاه و عزتی رسیده است.

محمدر ضا طلایی طی سخنانی در جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر، ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: ایام و مناسبت هایی که در طول سال وجود دارد، فرصت مناسبی و مغتنمی است که مسئولان خدمات نظام اسلامی را برای مردم و به خصوص نسل جوان تشریح و تبیین نمایند.

وی بیان داشت: شاهد بودیم که استکبار جهانی به دلیل کینه ای که از جمهوری اسلامی ایران در دل دارد که این کینه نشات گرفته از پیروزی های خط مقاومت در منطقه می باشد، چگونه از ناآرامی های اخیر خوشحال شد و با دروغ پردازی رسانه ای به دنبال ناامن نشان دادن ایران در سراسر جهان بود.

طلایی تصریح کرد: امروز استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که باید روی نسل جوانی که شرایط قبل از انقلاب کشور را ندیده سرمایه گذاری کند و با وارونه جلوه دادن واقعیت های کشور، این نسل را تحریک و تهییج نموده و آنان را برای اعتراض به وضعیت موجود به خیابان بکشاند تا بتواند از آب گل آلود به نفع خود ماهی بگیرد.

وی گفت: وظیفه مسئولان و همه افرادی که در شرایط قبل از انقلاب کشور را دیده اند این است که آن شرایط را برای نسل جوان کشور تشریح و تبیین نماید، یعنی به طور مثال بگوید که ما در همین استان قم برای تامین برق یک موتورخانه داشتیم که تنها می توانست دو یا سه ساعت برق قم را تامین کنیم و بقیه ساعات باید در خاموشی به سر می بردیم.

وی اضافه کرد: ما به عنوان مسئولان بخش کشاورزی باید به جوانان بگوئیم که برای تهیه پنیر دانمارکی و مرغ فرانسوی باید ساعت های زیادی را در صف می ایستادیم و با دفترچه و کپن این اقلام را تهیه می کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: امروز شاهد هستیم که در بخش کشاورزی به خصوص در محصولات استراتژیک در شرایط بسیار مناسبی قرار داریم و به خودکفایی رسیده ایم.

طلایی گفت: متاسفانه ما نتوانسته ایم وظایف خود را برای انتقال واقعیت های قبل ازانقلاب در کشور به نسل جوان به درستی انجام بدهیم و همین مسئله باعث شده که جوانانی که آن دوران را به خاطر ندارند، از شرایط امروز کشور ناراضی باشند.

وی در ادامه سخنان خود اشتغال را مهمترین معضل کشور برشمرد و تصریح کرد: نقش جهاد کشاورزی در روستاها و شهرهای تابعه پررنگ است و بالای 80 درصد درآمد مردم در شهرها و بخش های استان حول محور بخش کشاورزی است.

طلایی با اشاره به اینکه ایجاد فرصت های اشتغال در روستاها یکی از وظایف جهاد کشاورزی است، بیان داشت: به دستور مقام معظم رهبری شرایط بسیار مناسبی در قالب تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره برای ایجاد اشتغال در روستاها به وجود آمده است که باید از این شرایط بهترین بهره برداری را انجام دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تکریم ارباب رجوع، افزود: یک برخورد نامناسب کوچک توسط یک کارمند به حساب نظام نوشته می شود و باعث ایجاد نارضایتی در بین مردم می گردد، لذا باید توجه داشته باشیم که با مردم درست برخورد کنیم.

طلایی تصریح کرد: تاوان کوتاهی و کم کاری کارمندان، مدیران و مسئولان را باید نظام بدهد، لذا ما باید کارهایمان را به درستی نجام دهیم تا بتوانیم نقش خود را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به خوبی ایفا کنیم.