مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

اتفاقات اخیر هشداری برای همه مسئولان بود

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم طی سخنانی در جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر گفت: اتفاقات و اعتراضات اخیر که بخشی از آن مربوط به فشارهای اقتصادی و بخشی نیز به دلیل نفوذ عوامل بیگانه شکل گرفت، یک هشدار جدی برای همه مسئولان نظام بود.

حجت الاسلام علی اصغر صالح آبادی ، ضمن تبریک سی ونهمین سالگرد وآغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامی ما با پشت سر گذاشتن شرایط گوناگون و بحران های مختلف، به درخت تنومندی تبدیل شده که ریشه های آن در اعماق وجود مردم و اعتقادات مذهبی و دینی آنان رسوخ کرده و ثمرات آن تمام منطقه و فراتر از منطقه را شامل شده است.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی با خیال خام خودشان تلاش های مذبوحانه ای دارند و به فرمایش قرآن کریم، می خواهند نور خدا را با دهانشان خاموش کنند، در حالی که خداوند اراده کرده است که نور خود را به کمال برساند، ولو اینکه کافران نخواهند.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح حوادث و ناآرامی های اخیر در کشور پرداخت و بیان داشت: اعتراض ها و ناآرامی های اخیر را باید به دو دسته تقسیم کرد، بخشی از این افراد مردمی بودند که نسبت به فشارهای اقتصادی و گرانی ها اعتراض داشتند و بخشی دیگر هم با تحریک و نفوذ عوامل بیگانه به خیابان ها آمده بودند.

صالح آبادی خاطر نشان کرد: همگان شاهد بودید که دشمنان ایران اسلامی چقدر از این ناآرامی ها ذوق زده شده، به صحنه آمدند و از اغتشاشگران اعلام حمایت کردند و حتی نظام را تهدید به تحریم نمودند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم با تاکید بر اینکه اتفاقات اخیر یک هشدار جدی برای مسئولان نظام و ملت بزرگ ایران بود، گفت: وقتی می گوئیم مسئولان، فقط منظور سران رده اول نظام نیستند، گرچه روسای قوا و وزرا مسئولیت بیشتری دارند، ولی همه افرادی که در این نظام اسلامی یک مسئولیتی بر دوش دارند، موظف هستند که این هشدار را جدی بگیرند.

صالح آبادی با اشاره به اینکه همه مسئلوان باید در جهت خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان تلاش کنند، اضافه کرد: نبایدبر مقررات و موانع کار مردم اعم از تولید و خدمات افزوده شود، و فراتر از قانون هم مقررات اضافه کنیم و بر سر راه مردم مانع به وجود آوریم، بلکه باید روز به روز این موانع کمتر شود.

وی خاطر نشان کرد: برخورد مدیران و مسئولان باید به گونه ای باشد که خود را به جای ارباب رجوع بگذارند، یعنی باید ببینند که اگر خودشان آن طرف میز بودند، توقع چه برخوردی از مدیر یا مسئول مربوطه داشتند و همان گونه با مردم برخورد کنند.

صالح آبادی با تاکید بر اینکه باید همه تلاش کنیم با روان سازی و تسهیل امورات مردم کارآمدی نظام اسلامی را به جهانیان نشان دهیم، افزود: حتی در مواردی که قانون اجازه نمی دهد، باید با احترام و زبان خوش برای ارباب رجوع توضیح دهیم و ایشان را قانع نمایئم که این درخواست شما به لحاظ قانونی امکان اجرا شدن ندارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم با تاکید بر اینکه باید تا جایی که قانون انعطاف دارد به نفع مردم عمل کنیم، تصریح کرد: همین ناراحتی ها و فشار و همین عقب انداخت کارهای مردم باعث می شود که اتفاقاتی مثل آنچه چند روز گذشته رخ داد را شاهد باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: از همه مدیران کل مرتبط با مسائل روستا در این جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد گرامیداشت دهه فجر درخواست می کنم که در ایام دهه فجر با حضور در بین روستائیان و عشایر به مشکلات آنان رسیدگی نموده و تا حد امکان نسبت به رفع این مشکلات اقدام نمایند.