رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد

نظارت دقیق بر قیمت محصولات کشاورزی در قم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از نظارت دقیق بر محصولات کشاورزی در این استان خبر داد.

محمد رضا طلایی گفت: قیمت محصولات کشاورزی توسط سازمانهای جهاد کشاورزی استانها در سامانه کشوری ثبت می گردد و توسط کمیته پایش معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی مورد رصد قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس در صورت افزایش قيمت كالاهاي اساسي، موضوع از طریق كارگروه تنظيم بازاركشور پیگیری و پس از اتخاذ تصميمات لازم  به استان ها جهت اجرا  ابلاغ  مي گردد .

طلایی با اشاره به اینکه در سال جاري به دليل درگيري واحدهاي مرغداري تخمگذار به بيماري آنفلونزاي فوق حاد پرندگان، مرغ تعداد بسيار زيادي از اين واحدها معدوم گرديد، افزود: وزارت جهاد كشاورزي به منظور جلوگيري از افزايش قيمت تخم مرغ، قيمت فروش تخم مرغ درب مرغداري را مصوب و به استان ها ابلاغ کرد و در استان قم نیز پس از ابلاغ قیمت و تشکیل جلسه تنظیم بازار و همچنین کمیته های فرعی، تخم مرغ در فروشگاه هاي منتخب در سطح استان با نرخ 5800 تومان عرضه گردید .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه قیمت مرغ نيز در هفته های گذشته ثابت بوده است، بیان داشت: در خصوص گوشت گرم گوسفندي نيز در سال جاري به منظور جلوگيري از افزايش قيمت، عرضه گوشت گرم وارداتی در فروشگاه هاي منتخب استان اجرائي گرديد و درحال حاضر نيز گوشت گرم گوسفند وارداتی دراستان قم در حال عرضه مي باشد.

طلایی با بیان این مطلب که قيمت دام زنده نیز نسبت به ماه هاي گذشته روند كاهشي داشته است، خاطر نشان کرد: نظارت بر قيمت ها مي بايست با دقت و جديت بيشتري توسط دستگاههای متولی در سطح استان صورت پذيرد و دستگاههاي متولي در اجراي وظايف ذاتي خود، با نظارت بر انبارهاي كالا و اخذ ماهانه موجودي انبارها و همچنين نظارت بر قيمت ها در سطح عرضه، جلوي افزايش بي رويه قيمت ها را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه وظيفه توليد و تامين محصولات كشاورزي بر عهده وزارت جهاد كشاورزي است و در اين خصوص مشكلي وجود ندارد، بیان داشت: نظارت بر قيمت عرضه محصولات در سطح خرده فروش بر عهده اداره بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها و همچنين صنوف وابسته مي باشد، لذا اگر پس از توزيع محصولات كشاورزي، خرده فروش در سطح شهر اقدام به گران فروشي نمايد، وظيفه ديگر دستگاهها است تا با متخلف برخورد نمايند