رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

ترویج فرهنگ جهادی رسالت ماست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: ترویج فرهنگ جهادی در بین نسل جوان یکی از رسالت های سنگینی است که بر عهده ماست.

محمد رضا طلایی که در جلسه هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان قم سخن می گفت، ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، اظهار داشت: افرادی که دوران قبل از انقلاب را دیده اند باید شرایط آن زمان را برای نسل امروز تبیین و تشریح کنند تا نوجوانان و جوانان به درستی در جریان پیشرفت های کشور قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه جهاد یک فرهنگ است و باید تلاش کنیم این فرهنگ را در جامعه ترویج نمائیم، افزود: رسالت ما در سازمان جهاد کشاورزی در این خصوص بسیار سنگین است، البته مجموعه جهاد کشاورزی طی سالیان گذشته این رسالت را به خوبی انجام داده ولی با توجه به شرایط موجود و نیاز جامعه به فرهنگ جهادی، باید تلاش خود را در جهت ترویج این فرهنگ دوچندان نمائیم.

طلایی خاطر نشان کرد: امروز مجموعه جهاد کشاورزی استان قم با افتخار و با تکیه بر فرهنگ جهادی توانسته قدم های بسیار خوبی را در جهت تحقق اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی بردارد و به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در این زمینه دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه امروز فرهنگ جهادی وارد عرصه جدیدی شده است، بیان داشت: تامین امنیت غذایی مردم یکی از ماموریت های بزرگ و حساسی است که بر عهده مجموعه جهاد کشاورزی قرار داده شده و این مجموعه تا کنون با سربلندی از این مسئولیت خطیر بیرون آمده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث پیرامون هسته گزینش اشاره کرد و گفت: گزینش در مجموعه سازمان جهاد کشاورزی نباید منوط شود به زمانی که یک فرد می خواهد وارد مجموعه شود یا مدیریتی را در دست بگیرد، آموزش های کارکنان باید مستمر باشد و فرهنگ جهادی باید برای کارکنان به خصوص جوانانی که تازه به مجموعه وارد می شوند، تشریح و تبیین شود.

طلایی ادامه داد: نباید اینگونه باشد که برای جوانان و نیروهایی که وارد سازمان می شوند فقط آموزش های فنی برگزار شود، باید همگام با آموزش های فنی و تخصصی که بسیار لازم و ضروری است، در خصوص تبیین فرهنگ جهادی نیز اقداماتی انجام شود تا نیروهای جوانان با دو بال تخصص و تعهد مبتنی بر فرهنگ جهادی وارد مجموعه شوند.