به منظور ارائه خدمات سریع و آسان به مردم صورت گرفت

افتتاح «میز خدمت» در سازمان جهاد کشاورزی قم

به منظور ارائه خدمات سریع و آسان به مردم، «میز خدمت» در سازمان جهاد کشاورزی استان قم افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در حاشیه این مراسم گفت: میز خدمت در راستای اجرایی شدن دستور العمل ابلاغی معاون رئیس جمهور با هدف تسهیل در ارائه خدمات، جلوگیری از اتلاف وقت و تسهیل کار ارباب رجوع در سازمان جهاد کشاورزی استان قم راه اندازی شده است.

محمد رضا طلایی هدف از راه اندازی این میز را دستیابی آسان و سریع مردم به خدمات به موقع و موثر و همچنین طرح تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و اظهار داشت: خدمت صادقانه به ارباب رجوع می تواند مردم را از مراجعه به سایر قسمت ها بی نیاز کند و حکمت میز خدمت هم همین است.

وی نقش کارکنان این واحد را کلیدی خواند و افزود: کارکنان میز خدمت در امور محوله و وظایف تعریف شده خود باید چنان قوی ظاهر شوند که ارباب رجوع مجاب شود و پاسخش را دریافت کند.

وی تصریح کرد: گستردگی وظایف سازمان جهاد کشاورزی به گونه ای است که راه اندازی این اتاق نمی تواند جوابگوی تمام مشکلات باشد، اما چند فعالیت مهم سازمان که مراجعات زیاد مردمی را به همراه دارد، در قالب میز خدمت سریعتر و آسان تر انجام خواهد شد که از آن جمله می توان به تسهیلات بانکی، صدور مجوزات و همچنین پروژه های آب و خاک اشاره کرد.

طلایی بیان داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مدیران و معاونان سازمان به صورت روزانه در محل این اتاق حضور پیدا نموده و ضمن ملاقات حضوری با مردم نسبت به رفع مشکلات آنان اقدام خواهند کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم اضافه کرد: بنده هم روزانه حداقل یک الی دو ساعت را در این اتاق حضور خواهم داشت تا به صورت مستقیم و به دور از بروکراسی های معمول اداری نسبت به رفع مشکلات مراجعه کنندگان اقدام نمایم.

وی گفت: هدف از راه اندازی میز خدمت تسهیل و تسریع در امورات مردم بوده و مبنای کار بر این است که مشکلات مردم در همین اتاق رفع شود و تا حد امکان از ارجاع کار ارباب رجوع به سایر طبقات پرهیز شود.

وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی میز خدمت تلاش می کنیم که گره ای از مشکلات مردم باز کنیم و امیدواریم بتوانیم با حذف بروکراسی اداری، رضایتمندی مردم را از مجموعه سازمان جهاد کشاورزی بالا ببریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بیان داشت: مدیران و کارشناسانی که در این اتاق مشغول به فعالیت هستند باید با اخلاق و رفتار خوب با مردم برخورد کنند و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و تسهیل و تسریع در امور مردم به کار ببندند.

گفتنی است، پیش ثبت نام وام اشتغال روستایی نیز در میز خدمات سازمان جهاد کشاورزی واقع در طبقه همکف انجام می شود.