دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام، طیور و صنایع وابسته در قم افتتاح شد

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام، طیور و آبزیان و صنایع وابسته 25 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های استان قم با حضور دکتر فرشاد تهرانی مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور سازمان دامپزشکی کشور و همچنین محمدرضا طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه با حضور 50 شرکت از استان قم و سراسر کشور که در زمینه آخرین دستاوردهای علمی و فنی در بخش دام و طیور فعالیت می‌کنند و با حضور اتحادیه مرغداران و اتحادیه دامداران و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و با همکاری بانک کشاورزی برگزار گردید.

حسین علی بیگی با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه در بالا بردن دانش تولید کنندگان و آشنایی با پیشرفت‌های روز صنعت دام و طیور تاثیر بسیاری بالایی دارد، اظهار کرد: استان قم در تولید مرغ گوشتی و صنعت مرغداری از رتبه بالایی در سطح کشور برخوردار است و در زمینه تولید تخم مرغ رتبه چهارم را در کشور دارد و برپایی چنین نمایشگاه‌هایی موجب می‌شود که مصرف کنندگان و مرغ داران و دامداران در این نمایشگاه به طور مستقیم با هم در ارتباط باشند و با تکنولوژی‌ها و ابزارهای روز در این زمینه آشنایی‌های لازم را به دست آورند.

وی افزود: در حاشیه این نمایشگاه همایش‌های آموزشی برای تولید کنندگان برگزار خواهد شد که بازدیدکنندگان از این نمایشگاه می‌توانند در این همایش‌ها شرکت کرده و از آموزش‌های فنی و علمی ارائه شده در این کلاس‌ها بهره ببرند.

این نمایشگاه از 25 تا 29 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های استان قم در حال برگزاریست و علاقمندان می‌توانند از آخرین دستاوردهای صنعت دام، طیور و آبزیان و صنایع وابسته بازدید کنند.