مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان:

نگرانی از بابت تامین گوشت و مرغ مورد نیاز قم نداریم

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان قم گفت: هیچ گونه نگرانی از بابت تامین گوشت و مرغ مورد نیاز استان وجود ندارد و ذخایر استراتژیک در این خصوص تامین شده است.

مسعود فرجی که در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان جهاد کشاورزی در استان قم و ادارات تابعه سخن می گفت، اظهار داشت: در سال جاری بیش از 500 تن مرغ منجمد توسط فروشگاه های بزرگ استان توزیع شده که به همین مقدار نیز مرغ در سردخانه این شرکت جایگزین گردیده است.

وی افزود: همچنین طی این مدت 20 تن گوشت گوساله منجمد در سطح استان توزیع شد و با تمهیدات اندیشیده شده، 50 تن گوشت گوساله منجمد جایگزین آن گردیده است.

فرجی در ادامه سخنان خود بیان داشت: طی 6 ماهه اخیر بیش از 10 هزار لاشه گوسفندی به استان وارد شده و بالغ بر 150 تن گوشت گردم وارداتی به صورت هفتگی در فروشگاه های منتخب توزیع گردیده است.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان قم در بخش دیگری از سخنان خود به تامین نهاده های دامی نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تا کنون 7 هزار تن ذرت، 1500 تن سویا و حدود 10 هزار و 500 تن جو در بین دامداران و مرغداران توزیع شده است.

وی تصریح کرد: امسال 10 هزار و 100 تن جو به ارزش 10 میلیارد و 300 میلیون تومان از کشاورزان قمی خرید تضمینی شد که از این مبلغ 9 میلیارد و 300 میلیارد تومان آن همزمان با عرضه در بورس کالاهای کشاورزی به فاصله کمتر از یک هفته به کشاورزان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه حداقل قیمتی که بابت محصول جو به کشاورزان پرداخت شد 880 تومان و حداکثر قیمت هزار و 150 تومان بود، افزود: امسال یک کار بسیار خوبی که انجام شد این بود که همزمان با جمع آوری جو، این محصول را در بورس عرضه می کردیم که این کار بسیار بی سابقه ای بود.

فرجی تصریح کرد: استان قم از لحاظ ذخایر استراتژیک نهاده ها نیز مشکلی ندارد و استان قم ذخایر خوبی در این زمینه تدارک دیده است.