اخطاریه هواشناسی

مورخ 1396/11/7

بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی و خروجی مدل ها، از اوایل وقت امشب با تشدید فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، مرکز کشور و سواحل دریای خزر برای این مناطق ابرناکی و بارش باران و برف پیش بینی می شود. امشب عمده بارشها در این مناطق به صورت برف همراه با وزش باد خواهد بود. همچنین دمای هوا به طور محسوسی کاهش خواهد یافت. قابل ذکر است به سبب وزش باد، کولاک برف دور از انتظار نیست. بر این اساس در استان قم:

وضعیت جوی برای امروز شنبه، نیمه ابری تا ابری به تدریج همراه با بارش باران و برف پیشبینی می شود. با نزدیک شدن به اواسط شب ضمن گاهش دما و شدت یافتن بارش، بارشها در کل استان به برف تبدیل خواهد شد و بارشها در یکت شنبه نیز ادامه خواهد داشت. بارش برف در ارتفاعات استان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود. شایان ذکر است که کاهش دما از امشب آغاز شده و تا روز سه شنبه دمای هوا ۱۳ تا 16 درجه سلسیوس در سطح استان کاهش خواهد یافت. وزش باد نسبتاً شدید در یکت شنبه در برخی نقاط سبب کولاکت برف نیز می شود.

با توجه کاهش شدید دما، بارش باران و برف، وزش باد نسبتاً شدید و احتمال کولاک، به کلیه نهادها و ارگانها، توصیه میشود اقدامات لازم جهت جلوگیری از مشکلات و خسارات ناشی از یخبندان، کاهش دید افقی، وزش باد، بارش برف و کولاک را انجام دهند.