رئيس سازمان جهاد کشاورزي:
امسال بالاي 30 هزار تن گندم توسط کشاورزان قمي توليد مي‌شود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي قم گفت: امسال با پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته بالاي 30 هزار تن گندم باکيفيت از کشاورزان قمي در اواخر ارديبهشت توليد مي‌شود.

به گزارش جهاد کشاورزي قم، رضا طلايي روز دوشنبه در جلسه ستاد برداشت غلات و کلزا اظهار داشت: بايد برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي خريداري آسان اين مقدار گندم و ساير غلات از جمله جو و کلزا صورت بگيرد تا رضايت کشاورزان جلب شود.

وي افزود: در بخش جعفرآباد قم خريداري گندم و کلزا بايد در مکان صورت بگيرد تا هزينه‌اي براي کشاورزان ايجاد نکند.
وي با اشاره به برداشت جو و کلزا گفت: همه نهادها و شرکت‌هاي وابسته بايد در حوزه خريد اين محصولات و وضعيت انبار آن همکاري‌هاي لازم را داشته باشند تا در زمان‌برداشت با مشکلي روبرو نشويم.
رئيس سازمان جهاد کشاورزي افزود: در سال زراعي امسال شاهد شرايط خوبي در بخش کشاورزي استان نسبت به سال‌هاي گذشته بوده‌ايم که اين امر به خاطر برنامه‌ريزي‌ها خوب و انجام تعهدات در حوزه اقتصاد مقاومتي و بخش عمراني کشاورزي بوده است.
وي ادامه داد: رشد مثبتي در بخش‌هاي مختلف سطح عملکرد غلات و کلزا صورت گرفته است که نشانگر ظرفيت بالاي استان قم در حوزه کشاورزي است.
وي با بيان اين‌که خريد محصولات از کشاورزان نبايد در بوروکراسي اداره زمان‌بر شود گفت: برداشت، خريد و تأمين پول کشاورزي بايد به سهولت و در کوتاه‌ترين زمان صورت بگيرد.
وي ادامه داد: امتيازها به کشاورزان بايد نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش پيدا کند ازاين‌رو تعامل نهادهاي مربوطه در بحث برداشت محصولات با اولويت حفظ محصول کشاورزي بايد در دستور کار قرار گيرد چراکه توليد مملکت در دست کشاورزان زحمت‌کش است.
طلايي با اشاره به نظارت‌هاي کاربردي بر کمباين‌ها برداشت محصول کشاورزي گفت: بايد کيفيت دستگاه‌هاي برداشت موردتوجه قرار گيرد تا شاهد ريزش برداشت نشويم.
وي خاطرنشان کرد: فرايند تحويل سوخت آسان به کمپاني‌ها نيز بايد آسان شود تا در بحث مشکلي نداشته باشم.