به همت سازمان جهاد كشاورزي استان قم صورت گرفت

برپايي غرفه سنگرسازان بي سنگر در نمايشگاه يادياران

غرفه سنگرسازان بي سنگر به همت سازمان جهاد كشاورزي استان قم در نمايشگاه يادياران ويژه گراميداشت هفته دفاع مقدس برپا شد.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس گفت: در غرفه سنگرسازان بي سنگر در نمايشگاه يادياران، ماكت هايي را از اقدامات جهادگران در هشت سال دفاع مقدس در معرض ديد عموم قرار داده ايم تا بتوانيم اندكي از ايثارگري هاي اين عزيزان را به نسل امروز منتقل كنيم.

محمد رضا طلايي اظهار داشت: يكي از وظايف مهمي كه در طول دفاع مقدس بر عهده جهادگران گذاشته شد، پشتيباني جنگ بود كه به حق توانستند به بهترين نحو ممكن اين وظيفه را اجرا نمايند.

وي با تاكيد بر اينكه ايثارگري هاي جهادگران در عرصه هاي مختلف باعث شد كه رزمندگان بتوانند توفيقات بزرگي را در 8 سال دفاع مقدس به دست بياورند، افزود: به دليل همين تلاش ها و ايثارگري ها بود كه امام راحل لقب سنگرسازان بي سنگر را به مجموعه جهاد سازندگي دادند كه يكي از افتخارات همه ما به شمار مي رود.

طلايي اضافه كرد: امروز هر كسي مي خواهد از فداكاري و ايثارگري سخني به ميان بياورد، از فرهنگ جهادي ياد مي كند كه اين لغت به پاس تلاش و از خودگذشتگي همين عزيزان در فرهنگ ما جايگاه بالايي را به خود اختصاص داده است.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي قم در ادامه سخنان خود افزود: بعد از خاتمه جنگ تحميلي اين روحيه همچنان در جهادگران باقي ماند و امروز با همين روحيه در عرصه توليد و خودكفايي در بخش محصولات كشاورزي وارده شده اند كه به حمدا... توفيقات بسيارخوبي را نيز به دست آورده اند.

وي با تاكيد بر اينكه در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي و در دوران دفاع مقدس بسياري از نيازهاي ضروري مردم را از كشورهاي ديگر وارد مي كرديم، خاطر نشان كرد: امروز مفتخريم بگوئيم كه نه تنها در بسياري از محصولات كشاورزي به خودكفايي رسيده ايم، بلكه بخشي از محصولات كشاورزي را به كشورهاي ديگر صادر مي كنيم.

طلايي بيان داشت: بعد از ادغام وزارت جهاد و وزارت كشاورزي، فرهنگ جهادي بود كه به كمك بخش كشاورزي آمد و اثرات بسيار خوبي را هم داشت، چرا كه جهادگران براي پست و مقام كار نمي كردند و كارهاي خود را با خلوص نيت انجام مي دادند.

وي گفت: امروز سازمان جهاد كشاورزي به عنوان متولي امنيت غذايي مردم تمام تلاش خود را به كار بسته تا بتوانيم در محصولات استراتژيك به خودكفايي برسيم كه در اين زمينه مردم و مسئولان شاهد توفيقات روزافزون اين مجموعه هستند.

وي در بخش ديگري از سخنان به برنامه هاي سازمان جهاد كشاورزي در طول ايام دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: مجموعه جهاد در كنار بسيج و سپاه به عنوان در برگزاري نمايشگاه ياد ياران فعاليت هاي گسترده اي انجام داد.

وي با اشاره به اينكه برنامه اي را به منظور تجليل از خانواده جهادگران برگزار كرديم، اظهار داشت: ديدار با خانواده شهدا، ايثارگران و جهادگران و شركت در رژه نيروهاي مسلح از ديگر برنامه هاي اين سازمان در هفته دفاع مقدس به شمار مي رود