رئیس اداره توسعه فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قم خبر داد

صدور کارت شناسایی برای ماشین آلات کشاورزی

رئیس اداره توسعه فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از پیگیری پرونده‌ و صدور کارت شناسایی رانندگان حرفه‌ای و بازدید دوره ای از ماشین آلات و ادوات کشاورزی برای صدور کارت شناسایی خبر داد.

صدور کارت شناسایی برای ماشین آلات کشاورزی

به گزارش قم نیوز علی شاه مرادی امروز در قم اظهار کرد: به دستور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مبنی بر لزوم ارائه بیمه نامه شخص ثالث برای پلاک‌گذاری ماشین‌های کشاورزی و هزینه بالای این بیمه برای بهره‌برداران بخش کشاورزی، در سال جاری استقبال مالکان ماشین‌های کشاورزی از طرح پلاک‌گذاری و تعویض پلاک کاهش یافته است.

وی افزود: از جمله فعالیت‌های صورت گرفته اداره مکانیزاسیون، رسیدگی به مشکلات متقاضیان خط اعتباری مکانیزاسیون در شعب بانک کشاورزی، شرکت در کمیسیون تسهیلات بانکی و تصویب پرونده متقاضیان تسهیلات مکانیزاسیون است.

رئیس اداره توسعه فناوری‌های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قم تاکید کرد: برداشت مکانیزه غلات و کلزا و نظارت بر برداشت، نظارت بر اکیپ‌های کنترل ریزش در برداشت، معرفی متقاضیان دستگاه ریزدانه کار به شرکت‌های سازنده جهت دریافت یارانه و تحویل دستگاه، برگزاری جلسات دوره ای با رابطان مکانیزاسیون مراکز، بازدید از کارخانه تولیدی ماشین زراعت همدان به همراه کارشناسان و رابطان مکانیزاسیون مراکز در استان همدان، شرکت در نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی در شهر آفتاب تهران با حضور کارشناسان، کشاورزان و رانندگان حرفه ای از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری است.

وی ادامه داد: ضریب مکانیزاسیون استان 1.28 اسب بخار در هکتار است که هدف ما در برنامه آینده اداره مکانیزاسیون، ارتقاء ضریب مکانیزاسیون کشاورزی و بهره برداری مفیدتر از ماشین‌ها و تجهیزات کشاورزی برای افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه های تولید محصولات کشاورزی و در نهایت افزایش درآمد بهره‌برداران بخش کشاورزی در استان است.

شاه مرادی خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده‌ و صدور کارت شناسایی رانندگان حرفه‌ای و بازدید دوره‌ای از ماشین آلات و ادوات کشاورزی برای صدور کارت شناسایی حرفه‌ای در سال جاری انجام شد.