رئیس کارگروه جهاد کشاورزی پدافند غیر عامل استان قم:

نقش پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی قم بسیار پررنگ است

رئیس کارگروه جهاد کشاورزی پدافند غیر عامل استان قم گفت: نقش پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی استان قم که متولی تامین امنیت غذایی جامعه می باشد، بسیار پررنگ و تاثیرگذار است.

محمد رضا طلایی که در جلسه کارگروه جهاد کشاورزی پدافند غیر عامل استان قم سخن می گفت، اظهار داشت: پدافند غیرعامل در واقع آگاهی، تفکر، تعقل، اندیشه و مقاوم سازی انسان هاست، لذا با توجه به اینکه تضمین امنیت و آسایش، همواره بزرگترین دغدغه های حکومت ها بوده، ضرورت پرداختن به این موضوع در زمانی که دشمن با استفاده از تمام امکانات، به دنبال تجاوز و رخنه به منظور پیشبرد اهداف خود است، امری کاملاً ضروری و لازم است.

وی با اشاره به اینکه هیچ سازمان و نهادی از تغییرات تکنولوژیکی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مصون نیست، افزود: توسعه خلاقیت کارکنان با رویکرد پدافند غیر عامل در راستای مدیریت راهبردی و مدیریت بحران از موضوعات مهمی است که در طی سال های اخیرمورد توجه پژوهشگران، کارشناسان و مدیران قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به نقش استرتژیک و حیاتی بخش کشاورزی در توسعه کشور، خاطر نشان کرد: در همین راستا سیاست های بخش کشاورزی در جهت استقرار امنیت غذایی و پایداری تولید یعنی جلوگیری از واردات بی رویه محصولات کشاورزی و افزایش تولید که نتیجه آن مقاوم شدن در برابر بحران سازی برخی کشورهاست، تدوین شده است.

طلایی خلاقیت و نوآوری را لازمه توسعه و پیشرفت و تعالی یک سازمان عنوان کرد و گفت: برای بهره گیری سازمان جهاد کشاورزی از خلاقیت باید محققان سازمانی متغیرهایی را که موجب تشویق و ترغیب خلاقیت می شوند، شناسایی کنند تا کارکنان خود را توانمند سازند و قابلیت های منابع انسانی را در تمام سطوح توسعه دهند و در جهت استقرار امنیت غذایی و پایداری تولید گام بردارند.

وی ادامه داد: طی سال های اخیر در بخش پدافند غیر عامل اقدامات بسیار خوب و رو به جلویی را در سازمان جهاد کشاورزی استان قم داشته ایم که در گزارش های مطرح شده در این جلسه نیز به آن اشاره شد.

طلایی افزود: کلیه همکاران عضو کارگروه موظف هستند برای هر اقدامی که انجام می دهند، مطالعات پدافندی را در نظر بگیرند و حتی اقداماتی که در گذشته انجام شده را نیز بر اساس مطالعات جدید اصلاح کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطر نشان کرد: ما در سازمان جهاد کشاورزی باید سازوکاری را طراحی کنیم که تمام بهره برداران این بخش در طرح های خود مطالعات پدافندی را در نظر بگیرند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

وی افزود: بحمدالله در حال حاضر کارگروه جهاد کشاورزی پدافند غیر عامل استان قم یک کارگروه پویا و تاثیرگذار است و امیدواریم در آینده نیز بتوانیم در راستای تامین امنیت غذایی جامعه که مهمترین وظیفه ماست، گام های موثری را برداریم.