معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

توسعه کشاورزی باید سازگار با اقلیم باشد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: توسعه کشاورزی باید سازگار با اقلیم باشد و از هرگونه فعالیت کشاورزی و صنعتی مبتنی بر آب پرهیز شود.

دکتر معصومه ابتکار که در مراسم تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی استان و همچنین افتتاح 25 پروژه بخش کشاورزی قم سخن می گفت، اظهار داشت: یکی از ملاک های کارآمدی دولت ها میزان موفقیت در پیشبرد برنامه اقتصادی و ایجاد اشتغال و حرکت به سمت توسعه پایدار است و در همین راستا بخش کشاورزی در پیشبرد برنامه های کشور و ارتقاء سطح کارآمدی نظام موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی در بستر خانواده های سالم تحقق پیدا می کند، افزود: اگر به مسئله سلامت خانواده، امنیت و آرامش و فقدان خشونت داخل خانواده توجه کنیم، این مسئله باعث می شود جامعه به دور از آسیب ها به سمت پیشرفت و تعالی گام بردارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری را یکی از جهت گیری های جدی دولت دوازدهم برشمرد و بیان داشت: دولت تسهیلاتی را در قالب اشتغال فراگیر برای فعالیت های تولیدی و کشاورزی در روستاها پیش بینی کرده که کشاورزان و روستائیان می توانند از آن برای ایجاد اشتغال استفاده نمایند.

ابتکار در ادامه با تاکید بر ضرورت دستیابی به علوم و فناوری های روز دنیا، تصریح کرد: امروز استفاده از تکنولوژی های 50 سال پیش در عرصه اقتصاد و رقابت با دنیا، غیر ممکن است و لازمه آن حرکت مستمر علمی و توان افزایی و آموزش است که وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه برنامه های بسیار خوبی دارد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در عصر حاضر زیست بوم جهان دچار آسیب جدی شده است، خاطر نشان کرد: در عصر حاضر کشاورزی باید سازگار با اقلیم شکل بگیرد، چرا که روند تغییر اقلیم یک زنگ خطر بزرگ برای همه دنیا به خصوص کشاورزان و روستائیانی است که فعالیت های مبتنی بر آب دارند.

وی در بخش پایانی سخنان خود امید را لازمه پویایی یک جامعه برشمرد و گفت: عده ای سعی دارند که مردم و جوانان را ناامید کنند، لذا باید تلاش ما بر این باشد که امید را در جامعه زنده نگه داریم، امید با کار و تلاش ایجاد می شود و این دستاوردهای خوبی که امروز در استان قم شاهد آن بودیم، نشان دهنده این موضوع است که امید به لطف بیکران الهی کشور را به پیروزی و موفقیت نهایی خواهد رساند.