رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

مشکلی در تامین و عرضه میوه شب عید در قم نداریم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: مشکلی در تامین و عرضه میوه، گوشت قرمز و مرغ مورد نیاز شهروندان قمی برای شب عید نداریم.

محمد رضا طلایی اظهار داشت: بر اساس نیاز استان، میوه شب عید تهیه شده است که در 28 غرفه در نقاط مختلف سطح شهر توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه زمان عرضه و قیمت میوه شب عید بر اساس تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار در روزهای آینده اعلام خواهد شد، افزود: غرفه ها موظف هستند از 20 اسفندماه سال جاری آماده خدمت رسانی باشند.

وی افزود: درخواست تهیه یک هزار تن پرتقال و 350 تن سیب صورت گرفته بود که در حال حاضر 518 تن پرتقال و 350 تن سیب خریداری شده و در سردخانه های استان نگهداری می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم همچنین از فعالیت کشتارگاه ها در ایام نوروز 97 در قم خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، تعدادی از کشتارگاه های دام و طیور به صورت نوبتی فعالیت خواهند کرد تا کمبودی در بازار نباشد.

طلایی ادامه داد: با اقدام های صورت گرفته مشکلی در عرضه میوه، گوشت قرمز و مرغ در سطح استان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به تشکیل کمیته راهبردی میوه شب عید مطابق ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی در مهرماه سال 96 افزود: در خرید و تهیه میوه شب عید دقت کافی اعمال شده و مصرف کنندگان هیچ گونه نگرانی بابت کیفیت آن نداشته باشند.

طلایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توزیع گوشت مرغ و تخم مرغ در ایام نوروز افزود: قیمت تمام شده مرغ منجمد هر کیلو 63 هزار ریال و هر شانه تخم مرغ 126 هزار ریال است و قیمت گوشت مرغ گرم نیز طبق تصمیم کارگروه تنظیم بازار اعلام خواهد شد‌.