رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد

توزیع اقلام مورد نیاز مردم در شب عید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از توزیع اقلام مورد نیاز مردم در شب عید خبر داد و گفت: هیچ مشکلی از بابت تامین و توزیع میوه و اقلام پروتئینی مورد نیاز مردم در قم وجود ندارد.

محمد رضا طلایی با اشاره به جلسه کمیته تنظیم بازار و تامین ارزاق و همچنین کمیته های فرعی که شامل جلسات توزیع میوه شب عید و ایجاد غرفه های توزیع می باشد، از برنامه ریزی و هماهنگی جهت تامین و توزیع میوه شب عید خبر داد و گفت: سیب درختی سمیرم به میزان 350 تن خریداری، حمل و ذخیره سازی و در مورد پرتقال نیز به میزان 518 تن از نوع تامسون شمال خریداری، حمل و ذخیره گردید.

وی با اشاره به اینکه از اواسط اسفند به میزان 970 تن سهمیه انواع برنج تخصیص یافته است، اظهار داشت: برنج هندی دانه بلند به میزان 404 تن به قیمت مصرف کننده 5 هزار 600 تن، برنج هندی دانه کوتاه به میزان 404 تن و به قیمت مصرف کننده دو هزار و 600 تومان، برنج تایلندی به میزان 162 تن به قیمت مصرف کننده سه هزار و 900 تومان توسط فروشگاه های زنجیره ای استان شامل فروشگاه های رفاه، جانبازان، افق، کوثر و فروشگاه صنعت معدن و تجارت استان در حال توزیع می باشد.

وی با اشاره به هماهنگی با کشتارگاه ها و سایر صنوف خدمت رسان در ایام تعطیل جهت تامین مرغ و گوشت گرم، خاطر نشان کرد: توزیع اقلام پروتئینی شامل مرغ منجمد داخلی 170 تن و گوشت منجمد 38 تن توسط شرکت پشتیبانی امور دام انجام شده است.

طلایی تصریح کرد: سهمیه گوشت مرغ منجمد به میزان 310 تن و به قیمت 6 هزار و 200 تومان که تا کنون 170 تن توزیع شده، سهمیه گوشت گوساله منجمد 60 تن و به قیمت 23 هزار تومان که تا کنون 38 تن توزیع شده و توزیع تخم مرغ به قیمت شانه ای 12 هزار و 600 تومان که تا کنون 160 تن توزیع شده و گوشت گرم گوسفندی وارداتی تا کنون 20 تن توزیع شده است.