رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

بخش کشاورزی مصداق بارز تولید کالای داخلی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: بخش کشاورزی با ظرفیت بسیار بالای مردمی، مصداق بارز تولید کالای داخلی است.

محمد رضا طلایی در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان قم، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «سال حمایت از کالای ایرانی»، اظهار داشت: یکی از محورهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی است که نقش اساسی در حرکت اقتصادی کشور و عدم وابستگی به بیگانگان دارد.

وی با اشاره به اینکه امسال دهمین سالی است که رهبر معظم انقلاب محور شعار سال را مسائل اقتصادی قرار می دهند، افزود: تحقق شعار امسال عزم همگانی را می طلبد، همه باید خود را موظف به عمل به این شعار محوری بدانیم و حرکت در این راستا را افتخار خود قلمداد نموده و بر آن پافشاری کنیم.

طلایی با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی با ظرفیت بالای مردمی مصداق بارز تولید کالای داخلی است، خاطر نشان کرد: تامین امنیت غذایی مردم بر عهده بهره برداران بخش کشاورزی است و به نوعی اکثر مایحتاج غذایی مردم و آنچه بر سر سفره ایرانیان قرار می گیرد، توسط کشاورزان، دامداران و بهره برداران بخش کشاورزی تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بیان داشت: حمایت از تولیدات بخش کشاورزی که همانا حمایت از تولید کنندگان است و توسعه صادرات مواد غذایی می تواند راهبردی اساسی برای تحقق شعار امسال باشد.

وی اضافه کرد: حمایت از تولیدات بخش کشاورزی به عنوان کالای ایرانی، علاوه بر رفع مشکل اقتصادی و تولید، به رفع معضل اقتصاد و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها نیز کمک شایانی می کند.

طلایی در ادامه از اقدامات دولت برای تحقق این مهم خبر داد و گفت: در این راستا دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار گسترده ای را برای حمایت از بخش کشاورزی انجام داده که از آن جمله می توان به اختصاص وام ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال و تولید به خصوص در بخش کشاورزی در حاشیه روستاها اشاره کرد.

وی بیان داشت: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در حاشیه روستاها، ترویج کشت گلخانه ای در راستای بهینه سازی مصرف آب و تکمیل زنجیره تولید از جمله اهداف دولت در پرداخت وام ارزان قیمت به روستائیان می باشد.