معاون پشتیبانی امور دام استان:

خرید تضمینی محصول جو کشاورزان در قم

مدیر پشتیبانی امور دام استان قم گفت: آماده جمع آوری محصول جو داخلی استان قم با شرایط قیمت تضمینی و عرضه در بورس کالاهای کشاورزی هستیم.

مسعود فرجی اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی جو در سال جاری مانند سنوات قبل و بر اساس شرایط و قیمت روز بوده و مابه التفاوت هم پس از اعلام قیمت خرید تضمینی پرداخت می گردد.

وی افزود: مرکز اصلی جمع آوری و خرید تضمینی جو در استان قم واقع در سیلوی گندم ابتدای جاده اراک می باشد که به صورت شبانه روزی آماده تحویل جو مازاد نیاز کشاورزان قمی است.

وی تصریح کرد: سال گذشته 10100 تن جو بر مبنای قیمت هر کیلو هزار و 30 تومان از کشاورزی استان قم جمع آوری شد.

فرجی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در قالب طرح خرید تضمینی محصولات جو و ذرت کشاورزان با قیمت تضمین شده از سوی دولت تحویل و در بازار بورس کالا عرضه می‌شود، گفت: این امر موجب شده تا کشاورزان در زمان کوتاه‌تری بتوانند پول خود را دریافت کنند و همچنین ما به التفاوت نرخ جو و ذرت تحویل شده از کشاورزان در بورس کالا توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی به شرایط جو استاندارد برای تحویل از کشاورزان نیز اشاره و سه درصد ناخالصی مفید، رطوبت ۱۲ درصد و دو درصد ناخالصی غیر مفید را شروط تحویل جو از کشاورزان عنوان کرد.

فرجی در عین حال تأکید کرد در صورتی که محمولات جو تا حداکثر رطوبت ۱۴ درصد، ۵ درصد ناخالصی مفید و ۳ درصد ناخالصی غیر مفید باشد، قابل تحویل خواهد بود.