به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان

اولین جلسه ستاد زکات استان قم برگزار شد

اولین جلسه ستاد زکات قم به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم و با حضور اعضاء برگزار شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم در این جلسه گفت: مقام معظم رهبری در اجلاس زکات در آذرماه سال گذشته راجع به وظایف وزارت جهاد در خصوص اثرگذاری بیشتر در جهت انجام این امر واجب، توصیه هایی را بیان فرمودند که سرلوحه کار ما قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر صالح آبادی اظهار داشت: لازم و ضروری است بدنه سازمان جهاد کشاورزی به خصوص کارشناسان پهنه در جهت ادای فریضه واجب زکات وارد شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

دبیر شورای زکات استان قم نیز در بخش دیگری از این جلسه با ارائه گزارشی از جمع آوری زکات در سال گذشته، گفت: در سال گذشته دو میلیارد و 260 میلیون تومان زکات جمع آوری شد که نسبت به سال 95 بیش از 43 درصد افزایش را نشان می دهد.

نوراللهی با اشاره به تشکیل جلسات آموزشی احکام مربوط به زکات برای عاملین، اظهار داشت: شورای زکات در بخش های استان با عضویت ائمه جماعات، شوراها و دهیاری ها تشکیل شده است.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته توسط شورای زکات استان، افزود: 1200 متر دیوارنویسی و نصب تابلو در سطح جاده های بخش های استان و راه ها صورت گرفته و 40 برنامه صدا و سیما نیز قبل از اذان ماه مبارک رمضان پخش شده است.

نوراللهی با تاکید بر تاثیرگذاری تبلیغات چهره به چهره در انجام فریضه زکات، گفت: 4 مرحله پیامک در هر نوبت به یک هزار و 800 نفر از بهره برداران بخش کشاورزی راجع به زکات ارسال شده است.