نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:

بخش کشاورزی باید از گوشه نشینی و محجوریت خارج شود

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی باید از گوشه نشینی و محجوریت خارج شده و در فرهنگ عمومی مردم وارد شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی که در جلسه شورای مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان قم در محل مرکز مطالعات حوزه نمایندگی ولی فقیه در استان سخن می گفت، اظهار داشت: سیاست ما در حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی این است که بخش کشاورزی کشور را با حوزه های نمایندگی ولی فقیه در ارگان ها و نهادهای مختلف گره بزنیم.

وی افزود: هدف ما از این سیاست گذاری وارد کردن بخش کشاورزی به فرهنگ عمومی مردم است تا بتوانیم این بخش مهم که مسئولیت تامین مایحتاج عمومی مردم را بر عهده دارد، از محجوریت و گوشه نشینی خارج کنیم.

تقوی وظیفه مرکز مطالعات حوزه نمایندگی ولی فقیه را بسیار حیاتی ارزیابی کرد و بیان داشت: اگر بخواهیم ابتکار و نوآوری داشته باشیم و کارها با نشاط به پیش برود، باید از بخش تحقیقات کمک بگیریم و این بخش باید با ارائه راهکارهای نوین، راه را برای حرکت یک مجموعه باز کند.

وی با تاکید بر اینکه تحقیقات زمانی می تواند اثربخش باشد که از لابلای کتاب ها بیرون بیاید و به مزارع و باغ ها و در میان کشاورزان برود، اضافه کرد: تحقیقات علمی باید در دل مزرعه و محیط کار کشاورزی به جریان بیفتد تا ارزش پیدا کرده و در عمل خود را نشان دهد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: ما تحقیق را برای تحقیق نمی خواهیم، تحقیق را برای راهگشایی، رشد و بالندگی می خواهیم، لذا باید تلاش کنیم نتایج تحقیقات ما در عمل پیاده سازی شود.

وی خطاب به مدیران بخش کشاورزی قم گفت: شما باید از این ظرفیت فکری نهایت استفاده را ببرید و برای تحقیق و پژوهش در راستای پیشبرد اهداف و گره گشایی از کارها، از متفکران و محققان راهکار بخواهید.

وی در ادامه به نقش روحانیت در توزیع اندیشه اشاره کرد و گفت: یکی از فلسفه های تاسیس منبر در اسلام، همین توزیع فکر، اندیشه و معارف اسلامی بود، منبر یک رسانه است که ویژگی های خاص خود را دارد و با وجود فناوری های جدید، هنوز جایگاه خود را از دست نداده است.

تقوی بیان داشت: منبر یک رسانه چهره به چهره است که گوینده آن از موضع فکر و اندیشه و دین با مردم صحبت می کند و تاثیر بسیار زیادی دارد، اما اینکه ما چقدر از این رسانه برای تحقق اهداف خود استفاده کرده ایم، جای سوال دارد؟

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تکریم بازنشستگان جهاد و سنگرسازان بی سنگر، خاطر نشان کرد: یکی از رویکردهای بسیار مهم ما در حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، تکریم و تجلیل از بازنشستگان جهاد و سنگرسازان بی سنگر است، افرادی که سندهای مجسم و گویای این انقلاب و دفاع مقدس هستند، باید با آنها ارتباط برقرار کرده و اجازه ندهیم آنها فراموش شوند.

حجت الاسلام تقوی در ادامه سخنان خود خطاب به روحانیونی که در حوزه های نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزی فعالیت دارند، گفت: روحانیت کارمند نیست، از ما توقع کارمندی ندارند که بیائیم در اداره و چند نامه امضاء کنیم و به خانه برویم، کار روحانیت فرهنگ سازی است و باید برای این کار برنامه داشته باشد.