بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی و خروجی مدل ها، امروز هم سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، برخی مناطق مرکزی کشور و سواحل دریای خزر فعال می باشد و سبب ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید موقتی برای این مناطق خواهد شد که احتمال رخداد تگرگ نیز دور از انتظار نخواهد بود. این سامانه به طور پراکنده در شمال شرق و شرق کشور نیز روز شنبه فعال خواهد بود. فردا این سامانه از غرب کشور عبور خواهد کرد و از شدت آن در شمال غرب کشور نیز کاسته خواهد شد. سامانه جدید بارشی از روز دوشنبه از طرف غرب وارد کشور خواهد شد. شایان ذکر است روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق، شرق همچنین دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید خواهد بود. بر این اساس در استان قم:

وضعیت جوی امروز، نیمه ابری در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد نسبتا شدید خواهد بود. فردا نیز وضعیت قسمتی ابری در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و ورعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

با توجه به رگبار و رعدوبرق طی روزهای آینده همچنین وزش باد نسبتا شدید به خصوص برای روز یکشنبه، به کلیه نهادها و ارگانها، توصیه میشود اقدامات لازم جهت جلوگیری از مشکلات و خسارات ناشی از رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها را انجام دهند.