رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

رفع مشکلات دامشهر عزم استانی را می طلبد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: رفع مشکلات مجتمع دامشهر به عنوان بزرگترین مجتمع دامی کشور، عزم استانی را می طلبد.

محمد رضا طلایی در حاشیه بازدید از مجتمع دامشهر اظهار داشت: مجتمع دامشهر بزرگترین مجتمع های دامی کشور و یکی از مجموعه های تولیدی بزرگ در خاور میانه است.

وی با اشاره به اهداف ایجاد این مجتمع، افزود: حضور دامداری ها در سطح شهر هم به لحاظ بهداشتی و هم به لحاظ سیمای شهری مشکلات را ایجاد کرده بود و بر همین اساس تصمیم گرفته شد که این دامداری ها به یک مکانی خارج از شهر منتقل شوند و با این هدف مجتمع دامشهر ایجاد شد.

وی بیان داشت: انتقال دامداری های داخل شهر به این مجتمع با مشکلات بسیار زیادی همراه بود ولی طی چند سال و با پیگیری های صورت گرفته حدود یک هزار و 400 واحد دامداری در این مجتمع مستقر شده که یک ظرفیت تولیدی بسیار خوبی برای استان قم ایجاد کرده است.

طلایی با اشاره به مشکلاتی که مجتمع دامشهر با آن دست به گریبان است، گفت: مشکلات بهداشتی و قرنطینه ای، تردد ساکنین، نبود مراکز بهداشتی و آموزشی و ... از جمله مشکلاتی است که امروزه در مجتمع دامشهر با آن مواجه هستیم که بخشی از این مشکلات که در حیطه کاری مجموعه جهاد کشاورزی بود مرتفع گردید که از آن جمله می توان به تامین آب شیرین مورد نیاز و همچنین گاز این مجموعه اشاره کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطر نشان کرد: در حال حاضر 830 خانوار با جمعیتی بالغ بر دو هزار و 200 نفر در این مجتمع به صورت دائم ساکن هستند و نیازمند خدمات رفاهی، بهداشتی و آموزشی می باشند که تامین این نیازها از حیطه وظایف و اختیارات سازمان جهاد کشاورزی خارج است.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات مجتمع دامشهر نیازمند عزم استانی است، گفت: به نظر می رسد مجموعه دستگاه های خدمات رسان استان باید نسبت به ارائه خدمات به ساکنین این مجتمع اقدام نمایند.