مدیر جدید شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه مدیر شرکت خمات حمایتی کشاورزی استان قم با حضور مسئولان کشوری و استانی در محل سالن جلسات شهید علیمحمدی سازمان جهاد کشاورزی استان قم برگزار شد.

ابراز رضایت «طلایی» از عملکرد شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در این مراسم طی سخنانی ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم، گفت: بخش کشاورزی استان قم دارای یک شرایط خاصی است و تولید محصولات کشاورزی در این استان بسیار سخت است.

محمد رضا طلایی اظهار داشت: بزرگترین مشکل بخش کشاورزی استان قم، کمبوداب است که بحمدالله طی 4 سال گذشته اقدامات بسیار خوبی را در راستای بهینه سازی مصرف آب در استان قم انجام داده ایم.

وی افزود: در حال حاضر سالانه حدود 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قم تحت پوشش سیستم های نوین آبیاری قرار می گیرند و با این روند در سه چهار سال آینده اراضی در قم نخواهیم داشت که قابلیت اجرای سیستم های نوین آبیاری را داشته باشند و این سیستم ها در آن اراضی اجرا نشده باشند.

وی با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی قم مسیر درست خود را پیدا کرده است، تصریح کرد: تغییر الگوی کشت در استان قم روند بسیار خوبی پیدا کرده به گونه ای که امروز کشت گیاهان دارویی و احداث گلخانه در استان در دستور کار جدی کارشناسان و کشاورزان قرار گرفته است.

طلایی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ایجاد 1000 هکتار گلخانه را در استان قم در دستور کار داریم که امیدواریم بتوانیم در این راستا سالانه 250 هکتار گلخانه احداث نمائیم.

وی با تاکید بر کاهش وابستگی های بخش کشاورزی به خارج از کشور، گفت: خوشبختانه وابستگی بخش کشاورزی به خارج کشور در مقایسه با دیگر بخش ها بسیار پائین است و اگر بتوانیم نهاده های این بخش را در داخل تامین نمائیم، به واقع این بخش می تواند به عنوان محور استقلال کشور قرار بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در ادامه سخنان خود گفت: مجموعه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم عملکرد رضایت بخشی را داشته است و جا دارد از زحمات مهندس قادری تشکر و قدردانی نمایم و انتخاب مهندس زند که از کارشناسان خبره و از بدنه مجموعه جهاد کشاورزی است، بسیار شایسته و به جا بود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز در این مراسم گفت: آنچه بر مسئولین وظیفه است، این است که امانتدار خوبی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عباس خاک با اشاره به اینکه بیش از 150 آیه از آیات قرآن مجید راجع به امانت داری است، بیان داشت: در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم تا به امروز امانت در دستان مهندس قادری بوده و از امروز بار این امانت بر دوش مهندس زند گذاشته خواهد شد.

وی با بیان فرازی از تفسیر علامه طباطبایی در باب امانت داری، تصریح کرد: مبنای حیات بشر امانت داری و وفای به عهد و پیمان است، ما در روز تولد با خدا عهد بستیم که از خدا، پیغمبر خدا، امامان معصوم و ولایت فقیه در زمان غیب امام عصر (عج) تبعیت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاک با تاکید بر اینکه حیات سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و خانوادگی بشر مرهون همین عهد و پیمان است، بیان داشت: اگر به این عهدی که با خدا بستیم خوب عمل کنیم، در روز تودیع خوشحال هستیم و اگر خدای ناکرده بد عمل کنیم، در پیشگاه خداوند شرمسار خواهیم بود.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش برای ایجاد رضایتمندی در بین مردم، خاطر نشان کرد: امام راحل یک جمله ای دارند که می فرمایند« حفظ جمهوری اسلامی از نماز هم واجب  تر است»، اقامه نماز یکی از عهدهایی است که ما با خدا بسته ایم و ولی فقیه تاکید می کند، حفظ نظام جمهوری اسلامی از نماز واجب تر است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم در بخش پایانی سخنان خود، گفت: مسئولان باید خدمت صادقانه و خالصانه به ملت داشته باشند و همیشه در کنار ارباب رجوع قرار بگیرند و به مشکلات آنان رسیدگی نمایند.

گفتنی است، در این مراسم مهندس زند به عنوان مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم معرفی و از خدمات مهندس قادری تجلیل به عمل آمد.