در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم مطرح شد

توزیع بیش از 20 تن گوشت قرمز بین هیئات مذهبی

در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم، وضعیت تغییر قیمت و موجودی کالاهای مختلف در استان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم ظهر امروز در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

امیر محمدی چهر در ابتدای این جلسه با اشاره به وضعیت توزیع برنج در استان قم اظهار کرد: مشکلی در زمینه توزیع برنج در استان نداریم و به وفور برنج در انبارهای قم وجود دارد، حتی فروش برنج در استان به قیمتی کمتر از قیمت رسمی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: امسال مراجعه هیأت‌ها به سازمان بازرگانی برای دریافت کالاهایی همچون گوشت بسیار بیشتر از سال گذشته بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: مشکلی در زمینه روغن خوراکی در استان وجود ندارد و ذخیره روغن استان به اندازه کافی است، اما با این وجود پیگیری برای توزیع روغن در حلب 17 کیلویی برای مصارف صنعتی و برای مصارف هیأت‌ها صورت گرفت.

محمدی چهر با اشاره به توزیع کالاهای احتکار شده در استان قم اظهار کرد: توزیع این کالاها پس از صدور حکم و قطعی شدن آن، در عرض 24 ساعت با نظارت در استان صورت می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دو هزار و 400 حلقه لاستیک خودروهای سبک در استان در انبار احتکار کشف کردیم که حکم تعزیرات در خصوص توزیع این لاستیک‌ها صادر شده است.

لزوم مطالبه گری مدیران برای تامین نیازهای مردم

رضا سیار در ادامه این جلسه با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای تامین مایحتاج مردم در ماه محرم اظهار کرد: زمان فرار رسیدن ماه محرم از پیش مشخص بود و باید برنامه‌ریزی‌ها برای تامین کلیه کالاهای مورد نیاز هیأت‌ها صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: کم کاری در تامین نیازهای مردم در مناسبت‌ها همچون ماه محرم موجب ناامیدی در مردم می‌شود.

فرماندار قم افزود: باید مدیران دستگاه‌های مختلف برای تامین نیازهای مردم مطالبه گری را داشته باشند.

ماموریت معاون استادار قم به مدیران

مهرداد غضنفری در بخش دیگری از جلسه با اشاره به ماموریت مدیران استان قم اظهار کرد: مدیران استان باید هر هفته یک روز به مراکز تصمیم گیری کشور مراجعه کنند تا مطالبه گری برای دریافت حق مردم قم را داشته باشند.

وی ادامه داد: باید کمیته‌های کارگروه تنظیم بازار استان قم فعال تر باشند. پیشنهادات مدیران در این کارگروه منجر به اتخاذ تصمیمات ملی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قم خاطرنشان کرد: باید تامین روغن مورد نیاز مردم استان صورت بگیرد، همچنین تامین مواد اولیه کارخانه‌های استان نیز اولویت مدیران قمی است، کالاهای احتکار شده کشف شده باید در خود استان توزیع شود.

وجود نهاده‌های دامی به اندازه کافی در قم

محمد رضا طلایی در ادامه این جلسه با اشاره به نهاده‌های دامی استان قم اظهار کرد: نهاده‌های دامی به اندازه کافی برای دامداری‌های استان تامین شده است و آن‌ها در این زمینه باقیمت مناسب این نهادها به دست شان می‌رسد.

وی ادامه داد: کشور در واردات نهاده‌ها مشکلی ندارد و اگر مشکلی در این زمینه به وجود بیاید در بخش توزیع خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: تاکنون 20 تن گوشت بین هیأت‌ها توزیع شده و به دنبال توزیع 70 تن دیگر نیز در بین هیأت‌های قم در ماه محرم هستیم.