حضرت حجت الاسلام والمسلمین خاک مطرح کرد؛

ضرورت آموزش و مهارت افزایی کشاورزان

مسئول محترم حوزه  نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم، گفتند.

: قطعا می توانیم با وجود منابع طبیعی و انسانی موجود، نیاز کشاورزی و محصولات لازم را تأمین کنیم اما متأسفانه با کمبود در بسیاری زمینه ها روبرو شده ایم؛ از این رو باید گفت که آموزش و مهارت افزایی کشاورزان بسیار ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس خاک، پیش از ظهر چهارشنبه 11 مهر 97، در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مهارت افزایی کارشناسان پهنه استان قم که در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی قم برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و مهارت آموزی، نقش مهمی در زندگی و سعادت انسان دارد و این موضوعی است که تاریخ آن را ثابت کرده است.

وی با بیان این که قطعا می توانیم با وجود منابع طبیعی و انسانی موجود، نیاز کشاورزی و محصولات لازم را تأمین کنیم اما متأسفانه با کمبود در بسیاری زمینه ها روبرو شده ایم، گفت: قطعا نقش آموزش و ارتقای مهارت کشاورزان و همچنین کارشناسان مربوطه در وزارت جهاد و کشاورزی در رفع این مشکل بسیار قابل توجه است و البته مسئله مهم دیگر، لذت بردن از کار است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی قم، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ هم بارها مشاهده کرده ایم که عدم آموزش و آگاهی کافی، گاهی منجر به سقوط یک انسان و بدبختی نهایی او شده است؛ برای مثال عمربن سعد که فرمانده قاتلان امام حسین(ع) بود، هم خودش و هم پدرش از روحانیون برجسته آن زمان و دارای جایگاه ویژه ای در نزد مردم بودند، اما در نهایت به بدبختی نهایی رسید و این مسئله شاید به دلیل عدم آموزش کافی و آگاهی کامل او بود.

وی با تسلیت ایام محرم، تأکید کرد: کربلا کلاس آموزش انسانیت است و بقای دین به فرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) استوار است؛ از این رو همواره باید آموزه های درس آموز کربلا را با خود مرور کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاک در ادامه سخنان خود با بیان این که همه مسئولان و کارکنان دولت در هر جایگاهی باید خدمت شایسته ای به مردم و کشور داشته باشند، گفت: همگان باید این موضوع را درک کنیم که دشمن در کمین نابودی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است و متأسفانه عده ای هم در داخل که خود را باخته اند، می گویند نمی شود با آنها مقابله کرد و باید کوتاه آمد، در حالی که ما هم زور داریم و شاهد این ادعا هم ایستادگی 40ساله انقلاب اسلامی مقابل دشمنان است و از طرفی ما پیرو مکتب امام حسین(ع) هستیم که در مقابل ظلم کوتاه نیامد.

وی در پایان سخنان خود بار دیگر بر توجه و تمرکز بیشتر بر مقوله آموزش و مهارت افزایی نیروهای انسانی تأکید کرد و یادآور شد: به فرموده مقام معظم رهبری، توسعه کشور به معنای حقیقی کلمه، در گرو آموزش و بصیرت نیروهای انسانی و نهادینه کردن این فرهنگ است.