با حضور برخی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی؛

افتتاحیه دوره آموزشی مهارت افزایی کارشناسان پهنه استان قم برگزار شد

 دوره آموزشی مهارت افزایی کارشناسان پهنه استان قم، با حضور برخی  از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برگزار و بر ضرورت ارتقای دانش و مهارت کارشناسان تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مهارت افزایی کارشناسان پهنه استان قم، پیش از ظهر چهارشنبه 11مهر97، با حضور محمد میثمی تبار مدیرکل دفتر آموزش کارکنان وزارت جهاد کشاورزی، ابوالقاسم ورداسبی رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی و همچنین محمدرضا طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در محل سالن جلسات این اداره در قم برگزار شد.

کارشناس مسئول پهنه در سیستم وزارت جهاد و کشاورزی، به فردی گفته می شود که نقش نظارت عملیاتی بر کلیه عملیات اجرایی  و ایجاد ارتباط با شبکه دانش و اطلاعات کشاورزی در جهت رفع مشکلات علمی و فنی کشاورزان و اجرای سیاست ها و برنامه های استراتژیک و راهبردی بخش کشاورزی را به‌عهده دارد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مهارت افزایی کارشناسان پهنه استان قم، حجت الاسلام و المسلمین عباس خاک مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی قم به ایراد سخنرانی پرداخت و پس از او، عباس پورمیدانی رئیس مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان قم، مهندس محمدرضا طلایی مدیرکل جهاد کشاورزی استان قم و در پایان محمد میثمی تبار مدیرکل دفتر آموزش کارکنان وزارت جهاد کشاورزی، به ایراد سخنرانی پرداختند.

عباس پورمیدانی در این جلسه با اشاره به تمرکز مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان قم، بر روی 32طرح پژوهشی با فعالیت 16 پژوهشگر، گفت: در این میان 3طرح ملی وجود دارد.

رئیس مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان قم، از فعالیت این مرکز برای انتشار نشریات تخصصی و ترویجی در حوزه کشاورزی هم خبر داد و افزود: در طول 3سال گذشته، 24 نشریه به چاپ رسیده که محققان و پژوهشگران این عرصه به ارائه دیدگاه های خود می پردازند.

وی با بیان این که سازمان جهاد کشاورزی استان قم، تمرکز ویژه ای بر آموزش و توانمند سازی کارکنان خود دارد، گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان قم، از نظر سرانه آموزشی، رتبه 3کشور در بین ادارات سازمان جهاد کشاورزی در کل استان های کشور را دارد و همچنین در زمینه آموزش بهره برداران، از رتبه 24 به رتبه 5 رسیده که نشان از تمرکز ویژه بر مقوله آموزش و توانمندسازی کارکنان و کارشناسان دارد.

پورمیدانی از فعالیت جدی سازمان جهاد کشاورزی استان قم برای آموزش و توانمندسازی هرچه بیشتر زنان روستایی خبر داد و گفت: این آموزش ها از سال 96 شروع شده و نتایج خوبی هم از آن مشاهده شده است.

وی با بیان این که سازمان جهاد کشاورزی استان قم در سال 96، حدود 36دوره آموزشی برگزار کرد، خاطرنشان کرد: 50درصد این آموزش ها غیر حضوری بود و در مجموع، 42هزار نفر ساعت آموزش، بین کارشناسان و مدیران برگزار شده است؛ در این میان 25دوره تخصصی بود و بقیه به دوره های عمومی اختصاص داشت.

رئیس مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان قم، در پایان گفت: در سال 97 نیز 66 دوره آموزشی تعریف شده که در این میان، 304 ساعت آموزش برای کاشناسان پهنه طراحی شده است.