افزایش سطح گشت گلخانه استان به 100 هکتار تا پایان سال

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از افزایش سطح گشت گلخانه استان به 100 هکتار تا پایان سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، محمدرضا طلایی با حضور در دوره آموزشی که برای صاحبان گلخانه‌های استان قم در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد با بیان تاریخچه فعالیت‌های گلخانه‌ای در استان اظهار داشت: صنعت گلخانه در استان قم خوب شروع نشده و امروز زمان اصلاح این فرایند رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، اقلیم استان قم را موردبررسی قرارداد و افزود: بااینکه سطح گلخانه استان قم از بسیاری از استان‌ها کمتر است اما امروز شاهد انتخاب نمونه‌های کشوری و ملی از استان قم هستیم که نشانده ظرفیت بالای استان قم در این حوزه است.

وی نگاه به بازار داخلی را درکشت گلخانه‌ای بی‌توفیق دانست و تصریح کرد: با توجه به هزینه‌های بالای کشت گلخانه‌ای باید با دید صادرات وارد این عرصه شده و به سمت تشکیل ساختارهای لازم برای ورود به بازارهای خارجی رفته و تعاونی و بازرگانی به‌صورت قوی وارد میدان عمل شود.

مهندس طلایی سطح زیر کشت فعال در گلخانه‌ای استان را 30 هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: تا پایان سال گلخانه‌های استان به 100 هکتار افزایش‌یافته و تمام امکانات و تسهیلات لازم در استان به‌شرط تشکیل تعاونی و تشکل قوی بازرگانی به این بخش اختصاص داده می‌شود.

وی با ابراز تأسف از تعلق نگرفتن سهمی از اعتبارات پارسال به  حوزه کشت گلخانه‌ای تأکید کرد: استان می‌تواند تمام ظرفیت‌های خود را در جهت توسعه سطح گلخانه‌ها سوق دهد به‌شرط آنکه این حوزه دارای ساختاری درست و کارآمد بوده و خلأ بازرگانی خود را هر چه سریع‌تر حل کند.