رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: استان قم جزء استان‌هایی است که کمترین میزان زمین‌خواری در کشور را دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، محمدرضا طلایی پیش از ظهر امروز در همایش هم‌اندیشی اراضی ملی و دولتی که در سالن معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، با اشاره به کافی بودن قوانین برای مبارزه با پدیده زمین‌خواری اظهار داشت: اگر اعضای شورای روستایی در این عزم ملی برای مقابله با پدیده زمین‌خواری و تصرف اراضی ملی و دولتی  همکاری کنند یک متر زمین نیز تصرف نخواهد شد.

وی با بیان این حقیقت که مقابله با تصرفات غیرقانونی زمان‌بر است افزود:  سازمان‌های مرتبط برای مقابله با تصرفات غیرقانونی معمولاً وقتی از پدیده زمین‌خواری مطلع می‌شوند که زمان زیادی از تصرف زمین و ملک گذشته و منابع مالی زیادی نیز هزینه شده و دستگاه مربوطه مشکلات بسیاری با متصرفان خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم تصریح کرد: استان قم جزء استان‌هایی است که کمترین تصرفات در حوزه زمین‌خواری را داشته  اما همین نیز باید نباشد، بیداری و  هوشیاری اعضای شورا نه‌تنها جلوی زمین‌خواری را گرفته  بلکه تخلفات ساختار اداری نیز در این اقدام به‌موقع روشن می‌شود.

وی مالکان حقیقی اراضی ملی و دولتی را مردم و روستاییان دانست و تأکید کرد: توانایی شورای روستایی به‌عنوان نماینده مردم و دولت در مبارزه با زمین‌خواری غیرقابل‌انکار بوده و منابع ملی باید به نفع همه روستاییان هزینه شود نه به فقط یک شخص واحد از منافع آن استفاده کند.

طلایی تأکید کرد: باید یک جایی زمین‌خواری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز را در استان متوقف کنیم و این همایش و گردهمایی نقطه آغاز این حرکت ملی بوده و نقش اعضای شورا روستایی، دهداری‌ها و بخشدارها باید پررنگ‌تر دیده‌شده تا ما بتوانیم در حفظ سرمایه حقیقی که برای شماست تلاش کنیم.

وی با تأکید دوباره بر مبارزه با تخلفات اداری در حوزه مبارزه با زمین‌خواری یادآوری کرد: اعلام گزارش‌های به یگان حفاظت اراضی ملی در قالب یک اطلاع‌رسانی باعث می‌شود تخلف سازمان اداری و کوتاهی مدیران و مسئولان نیز ثبت‌شده و در ایجاد سیستم اداری سالم کمک‌کننده باشد.