تخصیص و توزیع13300 تن انواع نهاده‌های دامی در استان قم

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی قم گفت:  13300 تن انواع نهاده‌های دامی بین دامداران ، کارخانجات خوراک دام و واحدهای طیور توزیع‌شده و استان ازنظر تأمین انواع نهاده‌ها هیچ مشکلی نداشته و کمبودی در استان نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، علی‌اصغر همت با تأکید بر اجرای سیاست‌های دولت در حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان در جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان توزیع و تخصیص به‌موقع انواع نهاده‌های کشاورزی در استان است.

وی از تخصیص 13300 تن انواع نهاده‌های دامی در استان خبر داد و افزود: 13300 تن انواع نهاده‌های دامی بین دامداران ، کارخانجات خوراک دام و واحدهای طیور در حال  توزیع‌ است و در حال حاضر در استان ازنظر تأمین انواع نهاده‌های  مشکلی وجود نداشته و کمبودی در استان نیست.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی قم خاطرنشان کرد: نهاده‌های توزیع‌شده دامی شامل جو، ذرت و کنجاله سویا بوده که بین دامداران، کارخانجات خوراک دام و واحدهای طیور توزیع‌شده است.

وی در ادامه به اهمیت اجرای سیاست‌های تنظیم بازار در استان اشاره کرد و گفت: همچنین در راستای سیاست‌های تنظیم بازار از اواسط دی‌ماه تاکنون حدود 260 تن مرغ گرم و45 تن تخم‌مرغ به قیمت مصوب در سطح شهر قم توزیع گردیده است.

همت با توجه به نهاده توزیع‌شده در استان و جوجه ریزی انجام تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی صورت گرفته و از طرفی مساعدت در تأمین بخشی از نهاده‌ها ، مشکلی بابت تأمین مرغ و تخم‌مرغ در ایام پایانی سال وجود ندارد .