انتقال درست و به‌موقع اطلاعات و دانش روزبه کشاورزان عامل موفقیت کشاورزی است/ خودکفایی در بخشی از نیازهای کشاورزی با تولیدی بیش از 260 میلیون تن در سال

 

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: انتقال درست و به‌موقع اطلاعات و دانش روزبه کشاورزان مهم‌ترین دلیل موفقیت حوزه کشاورزی استان قم است.

رفع مشکلات کشاورزان با منابع طبیعی به دستور رهبری/ اختصاص 2هزار میلیارد تومان به مسئله امهال وام کشاورزان

 عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از اختصاص 2هزار میلیارد تومان به مسئله امهال وام کشاورزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان قم، احمد امیرآبادی فراهانی امروز در بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه‌های کشاورزی استان قم که در سالن همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: امروز زمان همکاری بیش از بیش دولت و مجلس در رفع مشکلات مردم و کار جهادی مدیران اجرایی در کشور است.

وی با تشریح اقدامات آمریکا، اسرائیل و عربستان برای برگزار نشدن جشن چهل‌سالگی انقلاب گفت: مردم با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن به دشمنان نشان دادند پای آرمان‌های حقیقی انقلاب ایستاده‌اند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: استان قم با توجه به موفقیت‌هایی که در حوزه کشاورزی داشته نیازمند گسترش صنایع تکمیلی و تبدیلی بوده و با پیگیری‌های لازم با وزارت خانه به‌زودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

وی بخش کشاورزی را نمونه بارز موفقیت مردم هنگام ارائه تسهیلات موردنیاز دانست و تصریح کرد:  انتخاب سه نمونه ملی و 31 نمونه استانی در قم  نشان می‌دهد با فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های مناسب مردم می‌توانند کارهای بزرگی در حوزه تولید و اقتصاد انجام دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم برای اقدامات انجام‌شده در حوزه کشاورزی استان تأکید کرد: اجرای مصوبه‌های مجلس نیازمند اراده قوی در سیستم اجرایی کشور بوده و باوجود شرایط حاکم بر کشور امروز روز عمل مدیران کشور است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی به مشکلات مردم در مالکیت زمین‌های کشاورزی خود با منابع طبیعی و دستور مقام معظم رهبری برای حل مشکلات مردم نیز اشاره کرد و گفت: مجلس این آمادگی را دارد که قوانین موجود را موردبازنگری قرار داده و قانون رفع موانع تولید نیز نیازمند  تفسیرهای تکمیلی است تا اختلافات ایجادشده رفع شود.

وی از اختصاص 2 هزار میلیارد تومان دیگر به مسئله امهال وام کشاورزان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به کسری دولت در این مورد با اختصاص 2 هزار میلیارد تومان دیگر مشکلات کشاورزان تا 3 سال آینده حل خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، علی‌اکبر مؤیدی پیش از ظهر امروز در بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه‌های کشاورزی استان قم که در سالن همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد با ابراز خرسندی از دیده شدن و تقدیر از نمونه‌های کشاورزی در استان قم اظهار داشت: کشاورزی موفق استان قم باوجود چالش‌های کم‌آبی استان نشان برقراری ارتباط خوب و مؤثر بین بخش تولید و علم و دانش روز است.

وی افزود: ایجاد و حفظ امنیت غذایی کشور از ابتدای انقلاب تا امروز وظیفه‌ای است که بر عهده کشاورزان کشور گذاشته‌شده و زحمات شبانه‌روزی آن‌ها کشور را از آسیب‌ها دورنگه داشته و امروز با تولیدی بیش از 260 میلیون تن در سال در بسیاری از حوزه‌ها خودکفا هستیم.

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: اتفاق مهمی که امروز بعد از چهل سال در سراسر کشور شاهد آن هستیم پایه‌گذاری کشاورزی دانش‌بنیان بر پایه نظام تحقیقات و نوآوری است.

وی انتقال درست و به‌موقع اطلاعات و دانش روزبه کشاورزان را مهم‌ترین دلیل موفقیت حوزه کشاورزی استان دانست و خاطرنشان کرد: عملکرد خوب و موفقیت‌آمیز کشاورزان استان قم نشان‌دهنده حرکت بخش کشاورزی به سمت علم و دانش روز است.

مؤیدی تأکید کرد: تقدیر و بزرگ داشت نمونه‌های ملی و استانی عامل افزایش خودباوری کشاورزان شده و باید موفقیت آن‌ها سرمشق دیگر کشاورزان قرارگرفته تا بتوانیم باوجود چالش‌های کم‌آبی رونق کشاورزی در استان را رقم بزنیم.