رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان قم، کشاورزان استان برای اجرای سیاست‌های بخش کشاورزی کشور آمادگی لازم رادارند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، محمدرضا طلایی در بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان قم که در سالن همایش‌های بین‌المللی شهرداری مرکز برگزار شد با اشاره به شعار "چهل سال بالندگی، امنیت غذایی، کشاورزی دانش‌بنیان و بهره‌ور" اظهار داشت:  باید به این عزم و اراده ایران‌زمین و مردان و زنان غیور که در 22 بهمن حماسه دیگری آفریدند و جواب دشمنان را دادند، افتخار کنیم.

وی این گردهمایی را برای بزرگداشت جهادگران حوزه کشاورزی دانست و با ابراز خرسندی از موفقیت‌های کسب‌شده افزود: امروز در استان قم شاهد موفقیت 3 تولیدکننده در عرصه ملی و 31 تولیدکننده در عرصه استانی هستیم که در شرایط سخت اقلیم قم و چالش جدی کم‌آبی به این موفقیت دست پیداکرده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم موفقیت استان قم در حوزه کشاورزی را نمونه کار جهادی در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: استان قم با داشتن ظرفیت‌های ملی آمادگی لازم را برای اجرای سیاست‌های حوزه کشاورزی در کشور داشته و هم‌اکنون اولین الگوی کشت در کشور در استان قم در حال اجرا است.

وی ایجاد فرهنگ صرفه‌جویی در استان را یکی از مهم‌ترین موفقیت‌های سازمان دانست و تصریح کرد: با اقداماتی که انجام‌شده در 4 سال آینده تمام زمین‌های زیر کشت استان که قابلیت مجهز شدن به سیستم نوین آبیاری تحت‌فشار رادارند، تجهیز می‌شود.

طلایی به اقدامات انجام‌شده در حوزه تولیدات گیاهان دارویی، توسعه باغات، دام و طیور و همچنین شیلات اشاره کرد و گفت: امروز هم‌زمان با چهل‌سالگی انقلاب 32 پروژه در حوزه بهبود تولیدات دامی، مدیریت آب‌وخاک، بهبود تولیدات گیاهی، شیلات و امور آبزیان و صنایع تبدیلی و غذایی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی توجه استان را معطوف به اصلاح ساختار تولید و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی دانست و خاطرنشان کرد: باید زنجیره تمام تولیدات همه بخش‌های کشاورزی در استان ایجادشده تا بتوانیم شاهد رونق‌بخش کشاورزی استان در چند سال آینده باشیم.