بصیرت و دشمن‌شناسی لازمه رسیدن به مقام شهدا است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی گفت: داشتن بصیرت و دشمن شناسی درست یکی از مقدمات رسیدن به جایگاه شهدا است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی در مراسم بزرگداشت شهدای سازمان جهادکشاورزی که در محل گلزار شهدای قم برگزار شد، با اشاره به جایگاه شهدا در هر دو جهان اظهار داشت: درک جایگاه حقیقی شهدا و قدم نهادن در راه شهدا نیازمند پاکی نفس و عمل است.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم یادبود شهدای جهادگر در استان قم افزود: باید به خانواده های 60 شهید جهادگری که در این مراسم حضور دارند با نگاهی معلم گونه توجه کرد و عمل و صبوری آنان را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: باید هدف و غایت تک تک ما منزل شهدا بوده و مسیری را که شهدا رفته اند را به خوبی رصد کرده و مسیر را از آیات قرانی پیدا کنیم.

وی نقطه آغاز برای رسیدن به جایگاه شهدا را عشق به ولایت دانست و بیان کرد: دومین قدم در این راه از خود گذشتگی و ایثار  بوده که باید در هر کاری به آن توجه کرده و به دور از منیت و قدرت طلبی تنها به خدمت به خداوند و مردم فکر کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقوی ایمان به مسیری که در آن قدم گذاشته ایم را یکی از الزامات رسیدن به مقام شهدا ذکر شده در قرآن معرفی کرد و ادامه داد: تنها با تدبر در قرآن کریم و الگو قرار دادن سیرت شهدا می توانیم امیدوار باشیم این مسیر را به سلامتی طی خواهیم کرد.

وی بصیرت در امور دنیوی و دشمن شناسی را یکی دیگر از الزامات رسیدن به مقام و جایگاه شهدا خواند و تاکید کرد: مقام معظم رهبری با شناخت حقیقی از دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران و توجه به الزمات رسیدن به جایگاه شهدا هرگز تمارض دوستی و حسن نیت دشمنان نظام جمهوری اسلامی به خصوص آمریکا را در هیچ برهه‌ای از زمان باور نکرده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: چطور میتوانیم دشمنی آمریکا را نادیده بگیرم در حالی که قدرت طلبی و نقض آشکار حقوق بشر او در منطقه و در کشور آمریکا آشکار و در طول تاریخ ثابت شده است.

وی یکی دیگر از مراحل مهم رسیدن به مقام شهدا را جهاد اعلام کرد و گفت: فضیلت مجاهدین در نزد خداوند جایگاهی است که قابل وصف نبوده و فرشتگان به جایگاه جهادگران غبطه میخورند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقوی با گلایه از کسانی که تنها در مقام گلایه و تخریب نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارند، خاطر نشان کرد: شهدا و خانواده آنان با جهادگری و صبوری در راه اسلام توانسته اند به بالاترین جایگاه در بهشت رسیده و این مقام به کسانی که در این مسیر وارد نشده اند، تعلق نمی گیرد.

وی تاکید کرد: ملت ایران 40 سال است مشتاق رسیدن به مقام شهادت بوده و سرمایه حقیقی این نظام خون شهدا است و همه به خصوص مسئولان مدیون خون شهدا هستند و نباید وظیفه حقیقی خود را فراموش کنند.