احداث 120 هکتار گلخانه در سال 98

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: احداث 120 هکتار گلخانه در سال 98 دردستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، عباس پورمیدانی امروز در افتتاح پروژه‌های کشاورزی در بخش مرکزی، شهر قنوات که به مناسب هفته دولت برگزار شد، به تشریح برنامه‌های سازمان  جهاد کشاورزی استان قم پرداخت و اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سازمان احداث 120 هکتار گلخانه در سال 98 است.

وی تشکیل کمیته فنی برای احداث گلخانه را یکی از گام‌های ابتدایی برای تحقق این امر دانست و افزود: برداشتن موانع پیش روی کشاورزان در احداث گلخانه و ضوابط و مراحل احداث آن از طریق این کمیته پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در ادامه گزارش عملکرد سازمان گفت: از ابتدای سال نیز برای احداث 100 هکتار گلخانه پروانه بهره‌برداری صادرشده و برای پیشبرد کشور از تنگناهای اقتصادی در جهاد کشاورزی تلاش شبانه‌روزی می‌شود.

وی تولید 120کیلوگرم خاویار و صادرات 60 درصد آن را در جهت رونق کسب‌وکار و ارتقاء کشاورزی استان خواند و بیان کرد: در کنار تولید محصولاتی مانند ماهی خاویار برای صادرات، تولید نیازهای کشاورزی استان در اولویت نخست قرار دارد.

پور میدانی بهره‌برداری از 27 پروژه کشاورزی بااعتباری بالغ‌بر 52 میلیارد را گام مؤثری در رونق اقتصادی استان در بخش کشاورزی عنوان و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری این 27 طرح برای 151 نفر به‌صورت مستقیم و 283 نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.

وی در این مراسم۳۶ مخزن ۴۰ واتی تولید برق به همراه تعدادی مخزن پلی‌اتیلن ضد جلبک به عشایر اهدا کرد و ادامه داد: ۱۰ طرح در بخش آب‌وخاک، هفت طرح در بخش تولیدات دامی، هشت طرح در بخش تولیدات گیاهی، و 2 طرح در بخش صنایع غذایی و تبدیلی است.