رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

پیگیری های لازم جهت پرداخت خسارت کشاورزان انجام شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: پیگیری های لازم جهت پرداخت خسارت کشاورزان قمی انجام شده است.

محمد رضا طلایی با اشاره به اینکه در سرمای زودرس پائیز سال گذشته بیش از دو هزار و 500 هکتار از باغات انار و 600 هکتار از باغات گردو استان به صورت عمده و بخشی از باغات زیتون و ... دچار خسارت شدند، افزود: بعد از سرمازدگی سال گذشته که در بخش کشاورزی استان رخ داد، کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تعیین خسارت نموده و میزان آن را به مدیریت بحران استان اعلام کردند.

وی افزود: پس از تعیین میزان خسارت وارده، پیشنهاد مجموعه سازمان جهاد کشاورزی این بود که 50 میلیارد تومان تسهیلات با سود کم و با حداقل سه سال خواب برای جبران خسارت به کشاورزان استان قم پرداخت شود تا آنان بتوانند نسبت به اصلاح باغات خود اقدام نمایند.

وی بیان داشت: این پیشنهاد در ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار قم مورد تائید قرار گرفت و با ارسال نامه ای به آقای نجار رئیس ستاد بحران کشور و آقای رحمانی فضلی وزیر کشور، این گزارش مورد تائید قرار گرفت و استاندار قم نیز با ارسال نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار تامین این اعتبار شد.

طلایی با اشاره به پیگیری های بسیار خوبی که توسط آقای لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس انجام شد، خاطر نشان کرد: مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز با ارسال نامه ای به آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه خسارت وارد شده به قم را تائید نموده و درخواست کرده که این مشکل را در اسرع وقت حل نمایند.

وی گفت: با پیگیری های انجام شده، نمایندگان استان قم در مجلس شورای اسلامی نیز به مسئله ورود پیدا کرده و اخیرا حجت الاسلام ذوالنور یک دستوری را از آقای نوبخت گرفته مبنی بر اینکه موضوع پرداخت خسارت به کشاورزان استان قم تسریع شود که بر همین اساس رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه استان قم در حال پیگیری و تعیین تکلیف می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطر نشان کرد: امیدواریم که هر چه سریعتر تامین اعتبار لازم صورت گرفته و ما بتوانیم از طریق بانک کشاورزی تسهیلات لازم را در اختیار کشاورزان خسارت دیده استان قم قرار دهیم.