رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قم اعلام کرد

تغییر کاربری اراضی کشاورزی زیر ذره بین گشت های نوروزی

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با راه اندازی گشت های ویژه نوروزی در مراکز بخش ها، تغییر کاربری اراضی کشاورزی در ایام تعطیلات نوروز زیر ذره بین همکاران ما قرار دارد.

محمدرضا طلایی اظهار داشت: با نزدیک شدن به ایام تعطیلات سال نو، در تمام مراکز استان با راه اندازی اکیپ های گشت نوروزی، نظارت دقیقی بر تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح استان داریم.

وی با تاکید بر اینکه مردم هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی را می توانند به سامانه 131 اطلاع دهند، افزود: همکاران ما گزارشات رسیده به این سامانه را به صورت ویژه پیگیری نموده و با حضور به موقع از تخریب اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری می نمایند.

وی بیان داشت: به افراد سودجویی که قصد دارند با استفاده از تعطیلات نوروزی اقدام به تخریب اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز در باغات استان نمایند، هشدار می دهیم که همکاران ما در این ایام با آماده باش کامل با هرگونه تخلف برخورد خواهند کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان  قم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست از مردم برای اهتمام ویژه نسبت به حفظ اراضی کشاورزی و باغات گفت: با توجه به اینکه امسال وضعیت بارش در استان قم مناسب نبوده و اراضی کشاورزی و باغات تقریبا خشک هستند، زمینه آتش سوزی در باغات استان فراهم است که ضروری است هم استانی های عزیز با دقت بیشتر از بروز خسارت های ناشی از آتش سوزی در باغات و اراضی کشاورزی قم جلوگیری نمایند.

طلایی اضافه کرد: همکاران ما در ایام نوروز در تمام مراکز کشاورزی بخش های استان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این زمینه هستند و بازدیدهای مستمر و منظمی را هم از اراضی کشاورزی و باغات انجام خواهند داد.