با حضور پرشور مردم و مسئولان:

یادواره 59 شهید سنگرساز بی سنگر و شهید مدافع حرم جهاد کشاورزی قم برگزار شد

با حضور پرشور مردم و مسئولان، یادواره 59 شهید سنگرساز بی سنگر و شهید مدافع حرم سازمان جهاد کشاورزی استان قم شب گذشته در حسینیه امام خامنه ای گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) برگزار شد.

نباید فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه تضعیف شود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: هیچگاه نباید در برابر دشمنان کینه توز، فرهنگ جهاد و شهادت را تضعیف کنیم و همچون شهدا باید در مسیر تبعیت از ولایت فقیه گام برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری با اشاره به اینکه شهادت یک امر آسمانی و معنوی است، اظهار کرد: این امر با معیارها و موازین مادی قابل فهم و درک نیست اما خداوند متعال شهادت را به یک معامله تشبیه می‌کند تا بتوانیم به درکی تقریبی از شهادت برسیم.

وی افزود: انسان مأمور به انجام وظیفه است، هر چند نتیجه برای ما مهم است اما حرکت در مسیر حق و عمل به رسالت‌های خود امر مهم‌تر بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهید در معامله با خداوند متعال همه دارایی خود را به میدان می‌آورد، بیان داشت: افرادی که وارد این معامله می‌شوند باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند، با پشت میزنشینی و رقابت‌های مدیریتی و مسئولیتی کسی نمی‌تواند به مقام شهادت برسد و گم‎‌شدن در راه‌های مادی زندگی به شهادت ختم نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهدا نیازی به برگزاری جلسات یادواره ندارند، تصریح کرد: در دوران کنونی که دل‌ها از معنویت فاصله گرفته است، گرامیداشت یاد و خاطره، مرور وصیت‌نامه، زیارت خانواده‌ها و نوکری بازماندگان شهدا همانند باران رحمت الهی بر سرزمین دل‌های خشکیده ماست.

ذوالنوری با اشاره به اینکه مردم ایران اسلامی مدیون شهدا هستند، گفت: این افراد در دورانی از ناموس و خاک ایران اسلامی حفاظت کردند و اکنون نیز رسالت‌های خود را به شیوه دیگری دنبال می‌کنند.

وی از سقوط نظام اسلامی به‌عنوان هدف اصلی دشمن بعثی در جنگ تحمیلی یاد کرد و ادامه داد: دشمن در جنگ تحمیلی به دنبال تجزیه ایران بود اما نتوانست به نتیجه برسد؛ امروزه جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای کشورهای اسلامی در دنیا می‌درخشد اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که این جایگاه را مدیون ایثارگری‌ها و فداکاری‌های خانواده‌هایی هستیم که از همه دارایی‌های خود گذشتند.

ذوالنوری با تاکید بر اینکه شهدا دین خود را ادا کردند، اظهار داشت: امروزه نوبت مسئولان است که به رسالت خود عمل کنند و رسالت امروزی آن‌ها خدمت خالصانه به مردم و تعالی ارزش‌هایی است که شهدا برای آن‌ها جان خود را فدا کرده‌اند و در این مسیر باید توجه داشته باشیم که شهدا برای آب و نان جان خود را فدا نکرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم با استفاده از امکانات نظام اسلامی به ارزش‌های شهدا حمله کنند، افزود: اگر شهدای هشت سال دفاع مقدس و در استمرار آن‌ها شهدای مدافع حرم نبودند اکنون معلوم نبود مردم ایران با جنایت‌های مختلف گروه‌هایی از جمله داعش چه وضعیتی داشتند، یکی از جنایات داعش فروش 110 هزار زن مسلمان و غیرمسلمان عراقی به ‌عنوان برده‌های جنسی به اروپا بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید فکر کنیم که جنگ تمام شده چراکه همچنان دشمن در عرصه‌های مختلف به دنبال مقابله با نظام اسلامی است و ما نباید با رفتارهای اشتباه خود خط شهدا را تضعیف و تحریف کنیم.

وی با بیان اینکه شهدا پشت سر ولایت فقیه حرکت کردند، تصریح کرد: اکنون مسئولیت اصلی مردم و مسئولان تبعیت از ولایت فقیه و حرکت در مسیر موردنظر ایشان است.

رونمایی از سند هویتی شهید حاج احمد پورمیدانی

در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 59 شهید سنگرساز بی‌سنگر و شهید مدافع حرم سید سجاد روشنایی که شب گذشته با حضور پرشور عموم مردم شهید پرور استان قم در حسینیه امام خامنه‌ای گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) برگزار شد، از سند هویتی احمد پورمیدانی رونمایی شد.

گفتنی است، خاطره‌گویی علی خداکرم از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس و تقدیر از مادران شهدای سنگر‌ساز بی سنگراز دیگر برنامه های این مراسم بود.

رضا حافظی از فرماندهان سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع)، احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید حسن رضوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، محمدرضا طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، رضا سیار فرماندار قم و جمعی از خانواده‌های شهدا در این مراسم حضور داشتند