رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد

نقش بی بدیل سنگرسازان بی سنگر استان قم در آزادسازی خرمشهر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، بر نقش بی بدیل سنگرسازان بی سنگر استان قم در این پیروزی غرورآفرین تاکید کرد.

محمد رضا طلایی اظهار داشت: سوم خرداد، روز مقاومت، ایثار و پیروزی است. روز تجلی فرهنگ ایثار، شهادت و از خودگذشتگی ملتی است که با اتکا به قدرت لایزال الهی، حماسه ای جاوید و برگ زرین دیگری بر تاریخ این سرزمین آفریدند.

وی افزود: عملیات بزرگ و غرورآفرین بیت المقدس در سوم خرداد سال 61، بدون تردید نمایشی از اتحاد رزمندگان دلیر میهن و اتکای آنان به خداوند بود. این عملیات فصل تازه ای را در معادلات سیاسی جمهوری اسلامی و جهان رقم زد و باعث شد رژیم بعثی صدام، متحیر و سراسیمه در پی راهی برای برون رفت از آن باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: امروز نیز جمهوری اسلامی ایران در آزمون بزرگ دیگری قرار دارد. خروج غیرقانونی رئیس جمهور آمریکا از برجام و صحبت‌های سخیف ترامپ و وزیر امور خارجه آمریکا، علیه مردم بزرگ ایران نشان‌دهنده منتهای جهالت و بی‌خردی و اتهامات بی‌پایه آنها علیه دولت جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: آنچه توطئه های قدرت های استکباری علیه ایران اسلامی را نقش بر آب کرده، هوشیار ملت، دولت و نیروهای مسلح این مرز و بوم به رهبری و زعامت رهبر فرزانه انقلاب است. امروز در سايه وحدت و يكدلي، آحاد مدافعان ميهن اسلامي و ملت قهرمان ايران چون فولاد آبديده در برابر تمامي زياده خواهان چون دژی استوار ايستاده تا همچون گذشته حريم مقدس جمهوري اسلامي ايران و دستاوردهاي گرانبهاي آن از تجاوز اهريمنان مصون بماند.

طلایی ادامه داد: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهیدان تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، به ویژه شهدای سنگرساز بی سنگر و تجدید بیعت با آرمان های مقام معظم رهبری، این روز بزرگ را که به برکت آن ایثارگری ها و رشادت ها، روز ملی مقاومت و ایثار نام نهاده شد، ارج می نهیم.

وی خاطر نشان کرد: تلاشگران جهاد سازندگی در عملیات بیت المقدس نقش کلیدی بر عهده داشتند و با مسئولیت سنگین مهندسی رزمی در آرایش 7 هزار نفری نیروی متخصص و مردمی، حماسه ای دیگر آفریدند به گونه که حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی در فتح خرمشهر فرمودند: « اگر جهاد نبود، پیروزی با این سرعت به دست نمی آمد».

طلایی در بخش پایانی این بیانیه گفت: سنگرسازان بی سنگر استان قم، با تقدیم چندین شهید و جانباز جهادگر، نقشی بی بدیل در این پیروزی غرورآفرین و به یادماندنی ایفا نمودند، باشد که راه و یاد همه آن عزیزان را به خاطر بسپاریم و در تمام کارها روحیه جهادی شهدا را در پیش بگیریم.