به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر صورت گرفت

تجدید میثاق جهادگران قم با آرمان های شهداء

جهادگران قم به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پیروزی با حضور در گلزار شهدای سوم خرداد، با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در حاشیه این مراسم طی سخنانی با اشاره به نقش سنگرسازان بی سنگر در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، گفت: دشمن برای جلوگیری از پیش روی رزمندگان اسلام موانع بسیار زیادی را ایجاد کرده بود تا جایی که خبرنگاران جهان هم گزارش کرده بودند که خرمشهر دژ تسخیر ناپذیر است و این یک واقعیت انکار ناپذیر بود.

محمد رضا طلایی اظهار داشت: بر همین اساس نقش مهندسی، نقش بسیار حساس و مهمی بود و سنگرسازان بی سنگر نقش اول را در این عملیات بر عهده داشتند.

وی با اشاره به اینکه سرعت عمل در این عملیات برای فرماندهان سپاه و ارتش بسیار مهم بود، افزود: برای عبور سریع نیروهای اسلام از طریق سه محور عمده یعنی کرخه نور و هویزه، جاده اهواز خرمشهر و ساحل کارون باید سه دهانه پل به صورت همزمان و در کمترین زمان ممکن یعنی دقایقی قبل از عملیات توسط بچه های مهندسی جنگ جهاد سازندگی احداث می شد.

وی با اشاره به اینکه سنگرسازان بی سنگر باید در دل دشمن نسبت به جاده سازی و احداث پل اقدام می کردند به نحوی که دشمن متوجه آنان نشود، بیان داشت: پل ها یک ساعت قبل از عملیات بیت المقدس احداث شد و نیروهای اسلام از آن عبور کردند و حماسه ای را آفریدند که شاید در تاریخ جنگ ما بی سابقه باشد.

طلایی خاطر نشان کرد: امروز و همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر جهادگران قم با حضور در گلزار شهدای سوم خرداد با این عزیزان پیمان خواهند بست که راه آنها را در جبهه جنگ اقتصادی ادامه خواهند داد و با روحیه جهادی با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و سربلندی ایران اسلامی گام برخواهند داشت.