معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم تاکید کرد؛

عسل تولیدی در استان از کیفیت مطلوبی برخوردار است / پیش بینی تولید 300 تن عسل در سال 97

سرپرست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: عسل تولید شده در استان از کیفیت مناسب و خوبی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، «علی‌اصغر همت» با اشاره به طرح آمارگیری از کُلُنی‌های زنبور عسل اظهار کرد: بر اساس جدول زمان‌بندی وزارت جهاد کشاورزی طرح آمارگیری از کلنی های زنبور عسل در سراسرکشور از پانزدهم تا سوم آبان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح در استان قم نیز از پانزدهم مهرماه آمارگیری  شروع شده و امیدوار هستیم تا سوم آبان آمارگیری به اتمام برسد.

* افزایش چشمگیر تولید عسل و ژله رویال در قم

سرپرست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم در مورد تولیدات عسل سال‌های گذشته عنوان کرد: در سال 96 تعداد آمار 21753 کندوی عسل در قم ثبت شد که از این تعداد کندو، حدود 276 تن عسل و 67 کیلوگرم ژله رویال برداشت کردیم.

همت تصریح کرد: در سال 95 تعداد 18239 کندوی عسل در قم ثبت شد و میزان تولید آن 218 تن عسل و 4 کیلو ژله رویال بود که این آمار نشان می‌دهد در سال 96 نسبت به قبل 31 درصد در تولید عسل افزایش داشتیم و تولید ژله رویال نیز 17 برابر بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم ژله رویال تولیدی در استان  5 میلیون تومان است، دلایل افزایش چشمگیر تولید عسل و ژله رویال در استان قم را برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته در این حوزه، افزایش میزان بارندگی سال زراعی گذشته، افزایش سطح زیر کشت کُلزا  و تاثیر مثبت فعالیت‌های کارشناسان مستقر در مراکز بخش برشمردند.

سرپرست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم یادآور شد: زنبورداران را برای بهره‌مندی از تسهیلات سرمایه در گردش مورد نیاز به بانک های عامل معرفی شدند.

* پیش‌بینی تولید 300 تن عسل در قم

همت ابراز کرد: حدود 80 درصد آمار کُلُنی‌های زنبور عسل در سال 97 ثبت شده که امیدوار هستیم و پیش‌بینی کردیم تولید ژله رویال تا 100 کیلوگرم و عسل نیز به 300 تن افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه کلنی های زنبور عسل در سراسر استان پخش هستند و در بخش های جعفرآباد، قمرود، قنوات، کهک، خلجستان و ... فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: میانگین تولید عسل هر کندو بین 12 تا 15 کیلوگرم است.

سرپرست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با تاکید بر اینکه شرکت تعاونی زنبورداران با پرسنل و زیر مجموعه خودشان در تعامل است، اظهار کرد: بعضی از زنبورداران استان زنجیره تولید دارند که پس از استحصال عسل، آن را در کارخانه با برند خاص بسته‌بندی کرده و در سراسر کشور عرضه می‌کنند.

همت با اشاره به اینکه عسل قم با کیفیت بسیار خوبی است، گفت: کیفیت عسل قم بستگی به نوع منطقه‌ای که زنبور داخل آن قرار دارد و به لحاظ نوع گل و گیاه منطقه، متفاوت است ولی عسلی که در قم تولید می‌شود، با کیفیت و مطلوب است.