مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد

کاشت 150 هکتار گل محمدی در قم

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از کاشت 150 هکتار گل محمدی تا پایان مهرماه سال 96 در استان قم خبر داد واعلام کرد تا پایان سال سطح زیر کشت  این محصول به 200 هکتار خواهد رسید .

مهندس  ابراهیمی اظهار داشت: با توجه به اقلیم خشک و نیمه خشک ایران و کمبود منابع آبی در استان قم، آب به عنوان یکی از عوامل محدود کننده تولید، نقش مهمی را در تعیین نوع فعالیت های کشاورزی ایفاء می کند.

وی با اشاره به اینکه تغییر الگوی کشت یک راهکار اساسی برای اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی است، افزود: با تغییر الگوی کشت در استان از محصولاتی که به آب زیاد در طول دوره رشد خود نیازمند هستند به سمت محصولات بامقاومت بالاتر نسبت به کم آبی و محصولاتی که سازگاری بیشتری با شرایط اقلیمی و منطقه ای استان دارند، می توان گامی در جهت مدیریت صحیح آب و افزایش بهره وری آن در استان برداشت.

وی بیان داشت: یکی از محصولات مهم در این زمینه گل محمدی است که با کشت و کار آن در مناطقی که با محدودیت آب مواجه اند، می توان در راستای افزایش بهره وری آب و توسعه پایدار بخش کشاورزی حرکت کرد.

ابراهیمی تصریح کرد: توقع اندک گل محمدی و سازگاری و پایداری آن در برابر شرایط نامساعد محیطی و همچنین توجیه اقتصادی بالای آن باعث شده این گیاه در بسیاری از عرصه های کشور به خصوص زمین های کوهپایه ای که در آن ها امکان کشت بسیاری از گیاهان زراعی محدود است، به عنوان یک گیاه راهبردی و اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان از شاخص ترین صفات گل محمدی را بقاء و سازگاری این گیاه به خشکی عنوان کرد و افزود: گواه این مسئله گلستان های مختلف در مناطق کاشان، فارس و کرمان است که در طول سال فقط 3 تا 4مرحله با آبیاری تکمیلی و بعضا در  مناطقی حتی به صورت دیم کشت شده اند .

وی با اشاره به اینکه این گیاه در هر ارتفاعی قابل کشت است اما در مناطق با ارتفاع بالاتر، گل ها دارای کیفیت اسانس بالاتری هستند، اضافه کرد: گل محمدی شوری آب و خارک را نیز تا حد بالایی تحمل می کند اما قطعا عملکرد مطلوب و اقتصادی در شوری های کمتر مشاهده خواهد شد.  در استان کشت این گیاه در مناطق دشت با ارتفاع 950 متر از سطح دریا تا مناطق مرتفع کوهستانی با ارتفاع بیش از 2400 متر از سطح دریا انجام شده است .

ابراهیمی در بخش پایانی سخنان خود به خواص دارویی گل محمدی نیز اشاره کرد و گفت: اسانس این گیاه در 120 فراورده دارویی،غذائی وبهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. در طب سنتی برای درمان دردهای روماتیسمی، ناراحتی های خونی و گلو درد استفاده می شده و همچنین برای نارسائی های دستگاه تنفسی، زخم دهان، بی خوابی و افسردگی و ... نیز بسیار مفید می باشد.