آیت الله صافی گلپایگانی:

گره از مشکلات مردم باز کنید

مرجع تقلید شیعیان گفت: باید با اقدامات خود سبب خوشحالی جامعه بشوید و گره از مشکلات مردم باز کنید.

آیت الله صافی گلپایگانی ظهر امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی که در بیت معظم له برگزار شد، اظهار داشت: کوتاهی در رفع مشکلات جامعه امر پسندیده ای نیست، کمک به فقرا بسیار مهم است و محرومان و مستضعفان باید از همه اقشار جامعه بیشتر مورد توجه باشند.

وی با اشاره به رسالت طلاب و روحانیون افزود: طلاب باید در همه جا منشأ خدمات باشند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنند و به وظیفه خود عمل کنند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه باید برنامه‌های خود را با توکل به خدا پیش برد و پیاده کرد، بیان کرد: کوتاهی در رفع مشکلات جامعه امر پسندیده ای نیست، کمک به فقرا بسیار مهم است و محرومان و مستضعفان باید از همه اقشار جامعه بیشتر مورد توجه باشند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر لزوم ترویج معارف دینی خاطرنشان کرد: دین باید در کشورمان مورد تاکید همگان و در همه فعالیت‌ها مورد توجه باشد و روحانیت در این زمینه رسالت مهمی به عهده دارد.

 وزارت جهاد کشاورزی متولی تغذیه سالم جامعه است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه وزارت خانه جهاد کشاورزی یکی از وزارت خانه‌های مهم است، گفت: سلامت جامعه در گرو تغذیه سالم است و تغذیه سالم در دست این وزارت خانه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی افزود: وزیرجهاد کشاورزی و معاونین این وزارتخانه تلاش می‌کنند با اقدامات خود کمبودی در زمینه اقلام خوراکی و تغذیه در بازار ایجاد نشود، فلسفه وجودی علما و روحانیت در وزارت جهاد در راستای نظارت بر ذبح شرعی است.

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی گفت: یکی از رسالت‌های وزارتخانه جهاد کشاورزی ترویج زکات است و امسال به کمک کمیته امداد 370 میلیارد تومان زکات جمع آوری شد و با اقدامات صورت گرفته این عدد امسال به 400 میلیارد تومان می رسد.

تقوی با اشاره به اهمیت زکات در دین اسلام تصریح کرد 70 درصد زکات سال گذشته به فقرا و مابقی به کارهای عام المنفعه داده شد و تلاش می‌شود ارزش‌های اسلام در جامعه ترویج شود.

وی تصریح کرد: وزارت کشاورزی تغذیه را از مسیر کشت و بذر و نهال و همچنین دام سالم به بازار عرضه می‌کند، این وزارت خانه بیش از 4500 عضو هیئت علمی دارد که در راستای رفع مشکلات کشور فعالیت می‌کنند.