عدم گزینشی عمل کردن در امربه‌معروف و نهی از منکر لازمه کارآمدتر شدن این فریضه الهی در جامعه است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: کم‌کاری، عدم تکریم و رسیدگی به مشکلات ارباب‌رجوع، انجام پروژه‌های بی‌کیفیت و غیره نیز مانند عفاف و حجاب باید در لیست تذکرات شورای فرهنگی ادارات و سازمان‌ها قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، عباس پورمیدانی در جلسه شورای فرهنگی سازمان جهاد کشاورزی که با حضور اعضای شورای فرهنگی برگزار شد با اشاره به شرایط خاص فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور اظهار داشت: امروز زمان توجه به نتیجه عملکرد فعالیت‌های فرهنگی برای رسیدن به راهکار درست است.

وی روش‌های در حال اجرا را ناکارآمد دانست و افزود: آنچه امروز شاهد بروز و ظهور آن در سطح فرهنگ جامعه هستیم نشان‌دهنده ناکارآمد بودن برنامه‌های در حال اجرا بوده و باید به سمت اصلاح برنامه‌ها و اجرای خلاقانه ایده‌های فرهنگی حرکت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با ابراز تأسف از اختلاف بین حرف و عمل در جامعه تصریح کرد: هیچ‌کدام از معاندان اسلام و نظام جمهوری اسلامی نتوانسته‌اند حرکت و عملی خلاف از گفته‌های امام خمینی (ره) در سیره وی پیدا کنند و ما نیز باید به این‌گونه عمل کنیم.

وی آغاز حرکت فرهنگی در همه بخش‌ها جامعه را اصلاح الگوی رفتاری اعضای شوراهای فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: حضور روحانیت به‌عنوان یک عامل ارتقاء فرهنگی در سازمان فرصتی است که باید در کنار اصلاح رفتار و برنامه‌ها از آن بهترین بهره را ببریم.

پورمیدانی ارائه برنامه را در همه حوزه‌ها برای رسیدن به شرایط مطلوب لازم خواند و گفت: برنامه‌های فرهنگی نیازمند ارزیابی و رصد درست برنامه‌های جاری و ارائه الگوهای درست با شناخت آسیب‌های موجود است.

وی جداسازی بخش‌های مختلف سازمان و در کل جامعه را غیر کارآمد دانست و تأکید کرد: باید برنامه‌های فرهنگی با ارائه الگو رفتاری در همه سازمان و جامعه اجراشده و نمی‌توانیم فرهنگ را به‌صورت مستقل و جدا به‌عنوان بخش فرهنگی در نظر بگیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی عدم گزینشی عمل کردن در امربه‌معروف و نهی از منکر را لازمه کارآمدتر شدن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: باید به همه منکرات به‌اندازه هم پرداخته شود تا از کارایی این فریضه الهی کاسته نشود.

وی منکرات جاری در سازمان‌ها وادارات را برشمرد و ادامه داد: کم‌کاری، عدم تکریم و رسیدگی به مشکلات ارباب‌رجوع، انجام پروژه‌های بی‌کیفیت و غیره نیز مانند عفاف و حجاب باید در لیست تذکرات شورای فرهنگی ادارات و سازمان‌ها قرار گیرد تا شاهد جامعه‌ای بافرهنگ و عملکرد دینی باشیم.

پورمیدانی بازگشت فرهنگ جهادی اوایل انقلاب را در همه حوزه‌های خدمت‌رسانی به مردم و انجام‌وظیفه محوله و بیشتر از وظیفه تنها راه رسیدن به شرایط مطلوب  و گذر از بحران‌های حاکم در کشور خواند و تأکید کرد: شورای فرهنگی باید با اصلاح دیدگاه و برنامه‌های  خود در بازگشت فرهنگ جهادی در سازمان نقش مؤثری را ایفا کند.

وی برنامه‌های غیرمستقیم، کارآمد و توجه به اثربخش بودن به‌جای کمیت آن  را خواستار شد و افزود: اختصاص بودجه و اعتبار لازم به برنامه‌هایی با ویژگی‌ها بیان‌شده در اولویت سازمان بوده و برنامه‌ها باید به سمت کیفی سازی حرکت کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ارائه برنامه‌های لازم در ارتقاء کیفیت و توجه به نماز و قرآن را نیز خواستار شد و ادامه داد: ادای درست نماز و قرآن به‌تنهایی جلوی بسیاری از منکرات در سازمان و جامعه را خواهد گرفت.

وی در گیرکردن خانواده‌های کارمندها را در برنامه‌های فرهنگی نیز لازم دانست و خاطرنشان کرد: باید شورای فرهنگی در کنار تک‌تک کارمندان و خانواده آن‌ها با ارائه برنامه‌های غیرمستقیم و خلاقانه حضورداشته تا بتوانیم شاهد تغییر فرهنگ از حرف و شعار به عمل باشیم.

انتهای پیام/