850 تن میوه تنظیم بازار در قم توزیع شد

قم-ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی قم گفت: 850 تُن میوه تنظیم بازار شب عید از 26 اسفند 97 تا روز جمعه در قم توزیع شده است و این روند تا 16 فروردین ماه در استان ادامه خواهد داشت.

850 تن میوه تنظیم بازار در قم توزیع شد

محمدرضا طلایی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از ابتدای طرح ویژه تنظیم بازار میوه شب عید تا کنون، 300 تن سیب و 550 تن پرتغال در 26 غرفه ویژه ایجاد در سطح استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلوم گرم پرتغال در قالب این طرح 6 هزار و 700 تومان و قیمت هر کیلوم گرم سیب 4 هزار تومان تعیین شده است که روند توزیع میوه تا هر زمانی که نیاز بازار باشد، ادامه خواهد داشت.

رئیس جهاد کشاورزی قم با تاکید بر اینکه هیچگونه کمبودی از نظر میوه تنظم بازار عید در استان وجود ندارد، گفت: روزانه تناژ میوه های موجود در انبارهای استان استخراج و در صورت نیاز تصمیم لازم برای ورود میوه به استان گرفته می شود و در این زمینه هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

طلایی ادامه داد: روز گذشته محموله جدید 100 تن سیب و 100 تن پرتغال وارد استان شده و در سطح مراکز عرضه فروش توزیع می شود

وی استقبال مردم از غرفه های عرضه میوه های تنظیم باز را خوب دانست و افزود: در آخرین روز سال 97، به دلیل افزایش سه برابر تقاضای خرید میوه شب عید، تاخیری سه ساعته در توزیع میوه برخی غرفه ها ایجاد شد که این مشکل با مرحله ای کردن توزیع میوه میان غرفه ها برطرف شده است.