Agricultural Organization of Qom

رهبری
امروز سه‌شنبه 02 مرداد 1403

بسم الله الرحمن الرحیم

بی‌تردید مقام معلم یکی از شئون الهی است که خداوند متعال، از وجود خود این شأن عظیم را در وجود انبیای الهی و اولیای پاک خود نهاده است و چه بسیار انسان‌هایی که با پذیرش مسئولیتي خطیر، قدم در این مسیر الهی گذاشته‌اند و خود الگوی صداقت و انسانیت هستند و همواره در طول تاریخ تشنگان معرفت و دانش را سیراب می‌کنند.

پاسداشت ۱۲ اردیبهشت‌ماه، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری(ره) این معلم مجاهد نستوه و مخلص در عرصه تعلیم و تربیت، همه ساله فرصت مغتنمی است برای ما تا گوشه‌ای از زحمات و مجاهدت‌های معلمانی که همه وجود و هستی خود را وقف تربیت و تعلیم نسل آینده ساز می‌کنند، قدردانی کنيم که به حق تجلیل از تمام انسانیت و خوبی‌ها است.

این مناسبت فرخنده را بر مجموعه معلمان و اساتید فرهيخته مدارس و دانشگاه‌ها و همه دست‌اندركاران دلسوز نظام تعلیم و تربیت کشور الخصوص استان قم که در راه اعتلای پرورش و آموزش نوگلانِ میهن عزیزمان با هدف ايجاد كشوری الگو در جهت تحقق تمدن نوين اسلامی، خالصانه قدم برمی‌دارند تبریک عرض می نمایم.

یکی از آثار و برکات نام‌گذاری این مناسبت به هفته معلم در جامعه اسلامی ما، ارتقای شأن و جایگاه معلم در پرتو اندیشه‌های انسان ساز شهید مطهری است. معلمی که با نجابت تمام در برابر همه مشکلات صبوری کرد و ذره‌ای از انجام رسالت اصلی که همان تربیت نسل مورد نیاز آینده نظام مقدس اسلامی است فروگذار نکرد.

سازمان جهادکشاورزی در پایان ضمن تبریک روز معلم به همه زحمتکشان سنگر تعلیم و تربیت به ویژه معلمان و دبیران گرامی در اقصی نقاط کشور و استان قم ، آرزوی توفیقات روزافزون ايشان را در پرتو رهنمودهای مقام عظمای ولایت و در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(عج) آرزومند است.

محمد رضا حاجی رضا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم