Agricultural Organization of Qom

رهبری
امروز سه‌شنبه 29 خرداد 1403
منتشر شده در تاریخ چهارشنبه 20 دی 1402

مسئول قرارگاه تنظیم بازار و دستیار مردمی سازی رییس سازمان جهادکشاورزی قم گفت: این قرارگاه در سطح شهر قم با استفاده از ظرفیت ۱۴۰ فروشگاه امین در مناطق مختلف کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان را توزیع می‌کند.

علی وکیلی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان داشت: این قرارگاه از ابتدای سال‌جاری با رویکرد انجام فعالیت‌های جهادی در راستای افزایش رضایتمندی در حوزه تنظیم بازار اقلام ضروری و کالاهای اساسی در استان قم فعال شد و توانست یاریگر خوبی برای دستگاه‌های دولتی متولی این بخش باشد.

وی با اشاره به اینکه ما در قرارگاه به دنبال تحقق حکمرانی مردم در بازار هستیم، افزود: از آنجا که هدف اصلی قرارگاه کمک به تامین امنیت غذایی، معیشت و سفره اقشار مختلف به خصوص نیازمندان است، فعالیت‌های آن مورد توجه قرار گرفته و شاهد همکاری خوب مسئولان استان با آن هستیم.

وی ادامه داد: این قرارگاه در تمامی مناطق هشت‌گانه شهر قم دارای رابط می‌باشد و هر رابط موظف است برای خود زیر مجموعه لازم برای انجام فعالیت‌های مورد نظر را ایجاد کند؛ کمیته نظارت و بازرسی نیز در قرارگاه مردمی فعال است تا برعملکرد فروشگاه‌های همکار قرارگاه نظارت نماید.

مسئول قرارگاه مردمی تنظیم بازار قم گفت: همچنین اعضای قرارگاه در مناطق مختلف شهر قم کاسبان مورد اعتماد مردم را شناسایی و معرفی می‌کنند تا بتوان از این ظرفیت برای توزیع گسترده و مویرگی اقلام مورد نیاز مردم به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

وی افزود: از آن‌جایی که این طرح مورد استقبال کاسبان در سراسر شهر قم و سایر مناطق استان قرار گرفته، قرارگاه مردمی آمادگی دارد تا با فروشگاه‌هایی که شرایط و استانداردهای لازم برای اجرای فعالیت‌های مورد نظر قرارگاه و توزیع اقلام مورد نیاز مردم با قیمت‌های مصوب را دارند، پس از تایید در کمیسیون، همکاری کند.

وی همچنین در خصوص اقدام‌های انجام شده توسط قرارگاه مردمی استان قم از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه بیان داشت: در همین راستا طی مدت یاد شده ۲۲۲ تُن اقلام مورد نیاز مردم به قیمت تنظیم بازار توزیع شده که شامل کالاهایی همچون توزیع گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوسفندی،‌ گوشت مرغ گرم، گوشت مرغ منجمد، برنج، شکر و قند بوده‌است.

وکیلی تاکید کرد: تشکیل قرارگاه مردمی با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و کاسبان امین، اقدامی راهگشا برای موفقیت طرح‌های تنظیم بازار است که برای نخستین بار در قم و زیر نظر رییس سازمان جهادکشاورزی استان فعالیت می‌کند، عملکرد این قرار نیز به‌صورت گسترده زیر نظر است تا انحرافی در روند کار نبوده و کالاها به دست مصرف کننده واقعی برسد.