Agricultural Organization of Qom

رهبری
امروز سه‌شنبه 29 خرداد 1403
منتشر شده در تاریخ یکشنبه 07 آبان 1402

ایسنا/قم مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، با بیان اینکه ۶۲۰ هکتار سطح زیر کشت باغات زیتون در قم داریم، گفت: امسال با توجه به سال کم باری باغات زیتون حداکثر تولید را ۱۵۰ تن پیش‌بینی می‌کنیم.

مسلم ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: ۶۲۰ هکتار سطح زیر کشت باغات زیتون در قم داریم که از این میزان ۲۵۰ هکتار بارور و ۳۷۰ هکتار نیز غیر بارور است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، با بیان اینکه باغات زیتون یک سال پر باری و یکسال کم باری دارند، اظهار کرد: امسال با توجه به سال کم باری باغات زیتون حداکثر تولید را ۱۵۰ تن پیش‌بینی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه باغ‌های زیتون استان شامل ارقام کنسروی و روغنی است، بیان کرد: در حال حاضر یک واحد روغن کشی با ظرفیت ۲۰۰ کیلو در ساعت و یک واحد تولید کنسرو با ظرفیت ۵۰۰ کیلو در سال داریم.

ابراهیمی ضمن تاکید بر کیفیت مطلوب زیتون قم، ادامه داد: بزرگترین مجموعه‌ی ما مزرعه فدک، ارقام شناسنامه‌دار هستند و طرح مطالعاتی با هدف بررسی عملکرد و درصد روغن انجام شده است و باغدارانی که بخواهند به صورت علمی وارد این عرصه شوند می‌توانند اطلاعات لازم برای تولید ارقام کنسروی و روغنی دریافت کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، با اشاره به اینکه در زمینه روغن کشی ظرفیت احداث واحدهای فرآوری در استان وجود دارد، گفت: محصولات مزرعه فدک با توجه به گواهینامه ارگانیک به سراسر کشور صادر می‌شود.