Agricultural Organization of Qom

رهبری
امروز پنج‌شنبه 03 خرداد 1403
منتشر شده در تاریخ یکشنبه 16 اردیبهشت 1403

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: براساس ماموریت اصلی این سازمان در تامین امنیت غذایی مردم و همچنین ضرورت افزایش سطح تولید گوشت مرغ دراین استان، واحدهای بزرگ پرورش مرغ گوشتی در قم احداث می‌شود.

محمد رضا حاجی رضا روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان داشت: با توجه به نیاز استان به افزایش تولید گوشت مرغ، موضوع احداث واحدهای بزرگ پرورش مرغ گوشتی در یک سال گذشته در اولویت برنامه‌های معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوده‌است.

وی افزود: برای تحقق این هدف، جلسات و مکاتبات مرتبط صورت گرفته و طرح های فنی و توجیه اقتصادی تهیه و ارائه شده‌است، همچنین استانداردهای لازم مشخص شده و با تعدادی از سرمایه گذاران و متقاضیان جلسات هماهنگی و معرفی برگزار گردید و موضوع با جدیت در حال پیگیری است.

وی با اشاره به این که استان قم در اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه سال جاری رتبه اول جوجه‌ریزی مرغ گوشتی نسبت به تعهد را در سطج کشور کسب کرد، ادامه داد: با همکاری بهره‌برداران روند افزایش ظرفیت تولید گوشت مرغ در قم طی ماه‌های آینده بر اساس نیاز بازار دنبال خواهد شد.

گفتنی است افزایش تعداد واحدهای مرغداری‌ فعال در زمینه پرورش مرغ گوشتی از مهمترین اولویت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران در حوزه کشاورزی قم است و این موضوع در قالب تکمیل زنجیره تولید محصولات کشاورزی استان دیده می‌شود که نقش مهمی در تامین امنیت غذایی مردم خواهد داشت.