Agricultural Organization of Qom

رهبری
امروز سه‌شنبه 02 مرداد 1403
منتشر شده در تاریخ یکشنبه 20 خرداد 1403

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: در دولت سیزدهم بر اساس راهبرد تامین امنیت غذایی، ۱۰۱ جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری برای صنایع تبدیلی و غذایی به‌منظور فعالیت در این استان صادر شد.

حسین طاهری فرد روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این میان ۶۰ مورد جواز تاسیس و ۴۱ فقره پروانه بهره‌برداری صنایع تبدیلی و غذایی بود، همچنین ۷۳ مورد از طرح‌های نیمه کاره در این بخش طی سه‌سال گذشته تکمیل شد.

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده برای تقویت صنایع تبدیلی و غذایی استان در دولت مردمی،‌ براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد اشتغال، برای یک‌هزار و ۲۲۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد که این میزان با درنظر گرفتن امکان اشتغال غیر مستقیم به وجود آمده در این بخش، رقم قابل توجهی خواهد شد.

وی اضافه کرد: توسعه صنایع تبدیلی و غذایی در دولت سیزدهم به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قم قرار گرفت و مسئولان این بخش همواره تاکید کردند که از هرگونه فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این حوزه حمایت خواهند کرد.

گفتنی است گسترش صنایع تبدیلی و غذایی در قم موجب بالا رفتن ارزش افزوده فعالیت‌های کشاورزی و همچنین کاهش هدر رفت محصولات تولید شده در این بخش می شود.