Agricultural Organization of Qom

رهبری
امروز سه‌شنبه 29 خرداد 1403
تحصیل کشاورزی
منتشر شده در تاریخ یکشنبه 18 اردیبهشت 1401

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قم:

۸۰۷ دانش آموز در رشته های تخصصی کشاورزی تحصیل میکنند

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قم با اشاره به ظرفیت بالای تحصیل در رشته های کشاورزی گفت: ۱۳ هنرستان میزبان دانش آموزان علاقه مند در رشته های تخصصی کشاورزی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، محمد رضا نائینی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای گسترش رشته‌های تخصصی کشاورزی گفت: در سال 97 با هدف آموزش و پرورش کشاورزان آینده، کارگاه های آموزشی برای دبیران رشته های کشاورزی برگزار شد که نتایج خوبی را برای گسترش تخصصی این رشته ها به دنبال داشت.

وی یکی از راه های توسعه کشاورزی دانش بنیان را آموزش های کاربردی در مقطع متوسطه دانست و اظهار کرد: در حال حاضر ۸۰۷ دانش آموز در ۱۳ هنرستان های کل استان در حال تحصیل در ۹ رشته تخصصی کشاورزی مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۱۸۰ نفر دانش آموز دختر و ۶۲۷ پسر هستند.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان به تشریح رشته های تحصیلی دانش آموزان کشاورزی پرداخت و یادآور شد: این رشته ها شامل گیاهان دارویی معطر، پرورش گل و گیاهان آپارتمانی، مرغ داری صنعتی، تعمیر ماشین آلات کشاورزی، تولید فرآورده های لبنی، گیاهان جالیزی، پرورش دام سنگین، پرورش ماهیان سردابی و کمک کار باغبان ساده می شود.

وی یکی از اهداف ایجاد این رشته ها را در هنرستان ها، توسعه آموزش مهارت کشاورزی و ایجاد اشتغال برای دانش آموزان عنوان و خاطرنشان کرد: دانش آموزان میتوانند در کنار تحصیل در مقاطع بالا تر، در رشته های مورد علاقه خود مشغول به کار شوند.

نائینی در پایان تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با آموزش کاربردی، دانش کشاورزی استان را بالا ببریم و بتوانیم یک کشاورزی برپایه علم و دانش را داشته باشیم.