پیشخوان ملی مجوزهای کشور به آدرس  www.G4B.ir چارچوبی یکپارچه شامل 4 سامانه الکترونیکی است که هرکدام از آنها دارای نقشی اساسی و مستقل در زمینه تحقق و تامین اهداف و ماموریتهای حاکمیت در بهبود محیط کسب و کار کشور میباشند. این سامانه ها عبارتند از :  1- سامانه مجوزهای کشور (سام) 2- سامانه دریافت شکایات، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار (دادور) 3- میز مشاوره کسب و کار (یاور) 4- نقشه ملی استعلامات کشور (نما)

سامانه دادور:

سامانه‌ی نظارت و شکایات مربوط به صدور مجوزهای کسب‌وکار

سامانه دادور یا سامانه دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب‌وکار است که با هدف تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار و حذف مقررات زائد با تکیه بر سه عامل « کاهش زمان، هزینه و مراحل صدور » راه اندازي شده است. مرکز ملی پایش محیط کسب و کار ، به استناد تصویب نامه ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به شماره ۵۰۶۸۶ مورخ ۹۶/۵/۱ با موضوع دستور العمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار با مدیریت راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیریت فنی زیرساختی سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد گردیده است. این مرکز ، در کنار سامانه‌های یاور و سام با هدف تسریع و تسهیل صدور مجوزهای کاری و باهدف اشتغال‌زایی و انگیزه بخشی؛ در خصوص صدور مجوز، دریافت شکایات، پاسخ به ابهامات و سوالات فوریت های محیط کسب و کار و اطلاع رسانی مجوز ها و نقشه ملی استعلامات کشور فعالیت می نماید.

سامانه دادور از یک سو امکان شکایت و پی‌گیری فرایندهای صدور مجوز را به عموم مردم و کسب‌وکارهای متقاضی دریافت مجوزهای کسب‌وکار از طریق سامانه‌ی تحت وب و نرم‌افزار ویژه‌ی گوشی‌های هوشمند ارائه می‌کند و از سوی دیگر، از طریق داشبورد آن برای مدیران ارشد و نهادهای نظارتی در حوزه‌ی حاکمیت امکان دریافت شکایات و بازخوردهای مردمی در مورد وضعیت فرایند صدور مجوزهای کسب‌وکار به‌منظور رسیدگی و پاسخ‌گویی به مشکلات مردم در این زمینه را فراهم می‌آورد.

شایان ذکر است سامانه دادور قابل ارایه از طریق شبکه اینترنت با داشبوردهایی برای«مرکز ملی رقابت»، «استانداران» و «بالاترین مقام دستگاه های اجرایی مرتبط با صدور مجوز» راه اندازی شده است.

کلیه متقاضیان میتوانند پس از ورود به سایت http://www.bemcenter.ir و ثبت نام از طریق سایت مذکور ( درج مشخصات افراد حقیقی یا حقوقی شامل نام و نام خانوادگی – کد ملی- شماره شناسنامه و ...) و ثبت کد ملی خود بعنوان نام کاربری و دریافت گذر واژه ارسالی به شماره همراه خود ، نسبت به ثبت شکایات خود در این زمینه اقدام نمایند.

صفحه مربوط به ثبت مشخصات و دریافت گذرواژه


سامانه یاور:

سامانه‌ی پانل متقاضیان میز مشاوره کسب و کار

مرکز فوریت هاى محیط کسب و کار کشور یا سامانه یاور؛ با هدف کاهش زمان و تسهیل در انجام فعالیت هاى مرتبط با اخذ مجوز مورد نیاز فعالان اقتصادى از دستگاه هاى اجرایى متولى، یکى از مهم ترین موضوعاتى است که ضمن افزایش رونق در محیط هاى کسب وکار، موجب ایجاد اشتغال و افزایش ارزش افزوده مورد نظر خواهد شد. فعالان اقتصادى چنانچه قادر باشند مراحل و گام هاى اخذ مجوز را در محیطى شفاف، عادلانه و پاسخگو و در کوتاه ترین زمان ممکن طى نمایند، ضمن اعتماد به حاکمیت، منابع در اختیار را در معادله اى برد ـ برد هزینه نموده و محاسن حاصل از آن را بین خود و جامعه به اشتراك خواهند گذاشت. با قبول الزام، اهمیت و ضرورت تسهیل در صدور مجوزهاى کسب و کار و ارایه خدمات مناسب به بخش خصوصى، این سامانه، زمینه هاى بهبود محیط کسب و کار و تسهیل امور براى فعالان اقتصادى را فراهم خواهد آورد.

میز مشاوره کسب و کار با ارایه مشاوره و پاسخگویی صریح، شفاف و رایگان به ذینفعان توسط مشاورین متخصص، متعهد و باتجربه در حوزه های مالیاتی، گمرک، بازار بورس و سرمایه، سرمایه گذاری داخلی و خارجی ، کشاورزی ، بانک و بیمه و سایر حوزه های مرتبط با کسب و کار به کمک ابزار فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب سامانه ای برخط و یکپارچه، پیاده سازی شده تا زمینه های بهبود محیط کسب و کار و تسهیل امور برای فعالان اقتصادی را فراهم نماید. هدف از سند حاضر تحت عنوان "راهنمای پنل کاربران میز مشاوره کسب وکار" ارائه راهنمایی های لازم  برای انجام عملیات با پانل کاربری تحت وب سامانه یاور میباشد.

فلذا در این راستا، سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز با هدف ارایه مشاوره هاى تخصصى، آموزش هاى کاربردى و پاسخ هاى صریح، به موقع و راهگشا اقدام به راه اندازی دو سامانه دادور و یاور نموده که کلیه متقاضیان می توانند بمنظور استفاده از سامانه های دردسترس به وب سایت مذکور مراجعه نمایند.

توضیح آنکه این سازمان در سال گذشته اقدام به ثبت پاسخ برای تعداد 5 شکایت از سامانه دادور  و 5 درخواست مشاوره از طریق پنل سامانه یاور نموده است.

صفحه مربوط به ثبت شکایت

 

شماره های تماس جهت دریافت پشتیبانی جهت اخذ مجوز: 39902064-021 و 33967600-021
 

شماره  تماس سازمان جهاد کشاورزی استان قم : 32126567-025بازدید امروز55
بازدید دیروز328
بازدید هفته722
بازدید کل583652