استاندار قم در پیامی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی بیان کرد:

ایستایی و سکون در روابط عمومی جایگاهی ندارد.

"ارتباط و تعامل" اساسي ترين عنصر مورد نياز بشر و روابط عمومي تسهيل گر و تأمين كننده اين نياز در دنياي پيشرفته امروزي است. روابط عمومي به مفهوم نوين آن يكي از اركان مهم توسعه سازماني و اصلي ترين حلقه اتصال و پيوند دو سويه سازمان ها با مخاطبين بشمار مي رود.

يك روابط عمومي به روز و كارآمد تلاش مي كند كه در كنار صيانت از منافع سازماني، مدافع خوبي نيز براي حقوق مردم و مخاطبين باشد. مجموعه اي كه فراتر از جايگاه سازماني و اداري قرار داشته و در كنار اصحاب رسانه و به عنوان آینه تمام نماي انتظارات و پل ارتباطي ميان مردم و حاكميت، نقش مهم و بي بديلي را در زمينه آگاه سازي افكار عمومي نسبت به خدمات نظام و تلاشهاي دلسوزانه خدمتگزاران مردم در دستگاه هاي اجرايي، اعتمادافزايي و دميدن روح اميد، نشاط و اخلاق مداري در جامعه بر عهده دارد.

در عصري كه اطلاعات به سرعت، به لحظه و آني در حال تغيير و نو شدن است، ایستایی و سکون جايي در روابط عمومي نداشته و مي طلبد كه روابط عمومي ها با درك درست از نيازها و ضرورت‌هاي زمانه، از عملكرد و ساختار سنتي و ناكارآمد فعلي خود فاصله بگيرند و با مجهز شدن به دانش و تكنولوژي هاي روز ارتباطي و شناخت صحيح نسبت به نيازهاي اصلي سازمان و مخاطبين، در صدد همگون شدن با دنياي پيچيده اطلاعات و ايفاي مؤثر وظايف و رسالت هاي كاري باشند.

در سالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب بنام سال حمايت از كالاي ايراني نام گذاري شده است، بدون شك گفتمان سازي شعار سال و اهتمام علمي و عملي به مقوله و راهبرد حمايت از توليد ملي و تشويق و ترغيب مردم به استفاده از محصولات ساخت داخل، مهم ترين مطالبه اي است كه انتظار مي رود مجموعه هاي روابط عمومي و ديگر رسانه ها و نهادهاي فرهنگي گفتمان ساز با ورود خردمندانه و مؤثر به اين بخش، پاسخگوي مطالبات و انتظارات باشند.

نام گذاري 27 ارديبهشت به نام روز ارتباطات و روابط عمومي فرصت ارزنده اي براي قدرداني از زحمات فعالان و زحمت كشان اين عرصه و هم افزايي و تلاش مجدانه در راه رشد، بالندگي و پويايي بيش از پيش اين نهاد مدني است.

فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تبريك اين روز به همه تلاش گران عرصه روابط عمومي و ارتباطات، به ويژه مدیران و کارشناسان محترم روابط عمومی دستگاه های اجرایی و اساتید و دانشجویان علوم ارتباطات در استان قم، توفيقات روزافزون همه اين عزيزان را در انجام وظايف و مأموريت هاي كاري از درگاه ايزد منان مسألت دارم.